Главная / Новости / Политика / За невикористання української мови посадовців штрафуватимуть на 11 900 гривень

За невикористання української мови посадовців штрафуватимуть на 11 900 гривень


Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” зобов’язує посадових осіб володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Якщо ж посадовці порушуватимуть цю норму, їх штрафуватимуть.

Про це сказала уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова в інтерв’ю Укрінформу.“Людина, яка публічно виступає як посадовець чи дає коментарі як представник влади, зобов’язана вживати державну мову. Якщо вона порушує цю норму закону, то на неї можуть поскаржитися. Ми розглядатимемо скаргу, спершу проводитимемо роз’яснювальну бесіду, а не допоможе – випишемо штраф”, – зазначила Монахова.

Максимальний штраф, за її словами, – 700 неоподатковуваних мінімумів. Це 11 900 гривень.

Читайте также   Порошенко назвал эффективным шагом остановку подачи воды и электроэнергии в оккупированный Крым

Якщо ж ніхто не поскаржився, але посадова особа таки порушує закон, аналітичний відділ мовної омбудсвумен має це відмоніторити:

“Ми обов’язково вестимо роботу з моніторингу – наскільки закон виконується, чи виконується він усіма гілками влади та державними установами”.

Водночас, Монахова зазначила, що система адміністративної відповідальності за порушення закону відтермінована (стаття 57 Закону набирає чинності через шість місяців з дня призначення Уповноваженого із захисту державної мови). Тож поки штрафи не діють, будуть створюватися умови для того, щоб люди захотіли вивчити українську мову і знайшли, де її можна вивчити.

Читайте также   США выделят Украине 125 миллионов долларов военной помощи

“Якщо продовжити тему покарань, то, як на мене, краще створити всі необхідні передумови, щоб штрафувати нікого не довелося. Утім, якщо скарга надійшла, ми спершу пояснюємо закон тим, хто його порушив, а вже коли поскаржаться вдруге за рік, доведеться діяти відповідно до закону. В усьому має бути поміркованість, але обов’язково має забезпечуватися верховенство закону. Тому наше завдання – запустити мовний закон, щоб він почати діяти і захищати мовні права українців”, – наголосила омбудсвумен.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...