Главная / Новости / Аналитика / Статьи / Запросив інвесторів і пообіцяв боротьбу з корупцією за допомогою IT: заяви Зеленського у Франції

Запросив інвесторів і пообіцяв боротьбу з корупцією за допомогою IT: заяви Зеленського у Франції

У понеділок, 17 червня, стало відомо, що президент України Володимир Зеленський вирушив до Парижа, відки його шлях лежить до Німеччини. «Президент України Володимир Зеленський 17 червня відвідає з офіційним візитом Французької Республіки, а 18 червня – Федеративну Республіку Німеччина. Програмою візитів передбачені зустрічі з керівництвом Франції і Німеччини, керівниками парламентів, а також представниками бізнесу», – повідомили в Адміністрації президента.  Нагадаємо, що з президентом Франції Еммануелем Макроном український лідер вже встиг побачитися ще під час виборчої кампанії в Україні. На той момент ще кандидат у президенти України приїхав до Парижа разом зі своєю делегацією. Всі подробиці візиту Зеленського до Франції читайте в спеціальному матеріалі сайту «Сьогодні».

Вдаримо по корупції інноваціями

Пізніше стали відомі деталі офіційного візиту. Так, згідно з програмою візиту, в першу чергу на французькій землі глава української держави відвідав найбільший в світі кампус стартапів «Станція Ф» (Station F). На території в 34 тисячі квадратних метрів об’єднані 26 міжнародних програм супроводу та допомоги, офісні приміщення на більш ніж три тисячі робочих місць, 60 конференц-залів, виробнича лабораторія, кафе і ресторани. Тут і була організована зустріч Зеленського з українськими стартаперами.«Це магніт для талановитої молоді, яка створює наше спільне майбутнє. Українці успішні тут, ми допоможемо їм бути успішними і вдома. Цифрові рішення – пріоритет нашого розвитку. В минулому році частка ІТ-індустрії в українській економіці становила 4% ВВП, а експорт інформаційних послуг до Франції зріс на 1,5%», — сказав Зеленський.

 

Крім того, Зеленський на зустрічі з українськими стартаперам заявив, що одне з його головних завдань – боротьба з корупцією за допомогою інновацій та українських IT-геніїв. Він нагадав, що більше 4% ВВП України зараз формується через IT-індустрію.

«Завжди було сприйняття в усьому світі, що Україна – це, перш за все, сільське господарство, шахти, металурги, а туристи завжди говорили, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже красиві люди, особливо жінки. Так, це все є, і воно залишається нашим брендом, але є й інші цифри, які говорять про те, що IT-індустрія, IT-технології та компанії дуже швидко розвиваються в Україні. У нас в Україні близько 150 тис. айтішників, стартаперів. Я думаю, що ми будемо розвиватися в цьому напрямку», – сказав Зеленський під час відвідування найбільшого в Європі кампусу стартапів Station F.

Також глава держави пояснив важливість інновацій в сьогоднішній Україні, зазначивши, що тема інновацій йому близька.

«Тому що я вирішив йти в політику, щоб боротися з корупцією як з однією з головних проблем. А для цього потрібні інновації, діджитал. Наша ідея в тому, щоб зробити «країну в смартфоні», і зараз ми збираємо потужних молодих людей, з світлим поглядом, і працюємо над цією програмою», – підкреслив президент.

Втім, журналістів, які висвітлювали зустріч, цікавили не тільки питання інновацій. Відповідаючи на питання про законність рішення розпустити Верховну Радуу, Зеленський спрогнозував рішення Конституційного суду щодо розпуску Ради

«Мені здається, що рішення Конституційного суду буде однозначним. Я вважаю, що ми все вчинили за законом. Я розпустив Раду і за законом, і за запитом суспільства, і думаю, що таке рішення і буде. Я навіть і не думаю, що буде інше рішення», – сказав Зеленський.

Він чітко дав зрозуміти, що не має наміру жодним чином впливати на суд, і зазначив, що рішення у справі про розпуск Ради затягується.

Нагадаємо, 11 червня Конституційний суд почав розгляд справи про конституційність указу президента України про розпуск парламенту. Глава держави посилається на те, що нібито коаліція вже давно перестала існувати до офіційного її розпуску (17 травня). Як повідомляли новини «Сьогодні», один з ініціаторів конституційного подання нардеп від «Народного фронту» Ігор Алексєєв під час виступу в суді заявив, що Зеленський не мав права розпускати парламент до 17 червня.

Про що говорили Зеленський і Макрон

Затем, как и было запланировано программой визита, Зеленський зустрівся з президентом Франції Макроном. Президента України і його дружину зустріла президентське подружжя Франції з почесною вартою, після чого глави держав відправилися на переговори в Єлисейський палац.

Франція готова підтримати Україну на шляху реформ, а також у відновленні миру на Донбасі і веденні переговорів з Росією. Про це Макрон заявив після зустрічі з Володимиром Зеленським у ході спільного брифінгу.

«Президент Зеленський сказав, що пріоритет його мандата – відновити мир і змусити зброю замовкнути, піти на шлях переговорів з сепаратистами, які вже почалися, і ми хочемо повернутися до мінському формату, щоб країна повернулася до миру», — запевнив він.

Макрон додав, звертаючись до Зеленському: «Я запевняю, що я готовий підтримати вас, пане президенте, в цьому намірі, а також в діалозі з Росією».

«Уже вдруге ми зустрічаємося. Хоча в якості президента ви вперше в Парижі. І я хотів би ще раз привітати вас з перемогою на квітневих виборах. Це знак довіри українського народу. Дуже велика честь, що наша країна стала першою країною двостороннього візиту. Ми дуже чутливі до такого акту дружби і хочемо продовжувати цю дружбу», – запевнив французький президент.

Також він додав, що йому «хотілося б, щоб це була нова сторінка дружби, коли українська економіка оновлюється, ми хочемо підтримувати Україну в рамках її реформ і трансформацій».

У свою чергу, Зеленський заявив, що Україна не готова до переговорів з бойовиками окупованих районів Донбасу.

«Ми не готові до діалогу з сепаратистами. Ми готові діяти в мінському форматі, ми готові в мінському форматі продовжувати відносини», – заявив він.

Також Зеленський зазначив, що Україна готова припинити вогонь на Донбасі.

Крім того, президенти обговорили звільнення полонених українських моряків. Французький лідер запевнив, що має намір зробити все можливе для повернення моряків в Україну. Зеленський, в свою чергу, подякував Франції за позицію щодо дій Росії в Чорному і Азовському морях і підкреслив, що Україна і надалі співпрацюватиме з НАТО, щоб підтримувати і гарантувати безпеку морських кордонів.

«Всі вони повинні бути якомога швидше звільнені. А Росія повинна виконати рішення Міжнародного трибуналу і повернути полонених моряків. І я в це вірю», – заявив український лідер.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий