Зеленський анонсував нові цифрові послуги й заговорив про відкриття офісу Facebook в Україні

Зеленський анонсував нові цифрові послуги й заговорив про відкриття офісу Facebook в Україні

Президент Володимир Зеленський обговорив можливість відкриття в Україні офісу американської компанії Facebook. Окрім того, глава держави анонсував: перелік електронних держпослуг для громадян буде збільшено, оскільки цифровізація поставлена серед пріоритетних завдань.
Про це в понеділок, 27 вересня, повідомила пресслужба офісу президента на офіційному сайті. У цей день Зеленський провів відеоконференцію з головною операційною директоркою Facebook Шеріл Сендберг і віцепрезидентом Ніком Клеггом та ознайомив їх із ключовими досягненнями України з діджиталізації.


Ця реформа втілюється досить швидкими темпами, і влада планує оцифровувати «сто відсотків державних послуг», зазначив Зеленський.

Так, Україна стала першою у світі країною, в якій цифрові паспорти прирівняли з паперовими. Крім того, через застосунок Дія реалізовано чимало інших ініціатив.«У нас є кілька амбітних цілей: це електронна митниця, це парламентські та президентські вибори, це цифровий перепис громадян України», – заявив президент.

Він розповів також про плани вдосконалення податкового та правового режиму для IT-компаній.

Ця галузь активно розвивається і становить вже 4% ВВП країни. Влада за два-три роки хоче збільшити цей показник до 10%.

Зеленський згадав і боротьбу країни з дезінформацією РФ. Зокрема, було відкрито Центр протидії дезінформації, який співпрацює з міжнародними партнерами. Відомство, як вказав український лідер, допомагало протистояти російському втручанню під час виборів у Молдові. Також у країні є Центр кібербезпеки, який протидіє кібернетичним атакам, перш за все з боку Росії.

Зеленський запросив представників Facebook прилетіти до Києва і 29 листопада відвідати «Дія. Саміт». Такий крок став би «дуже хорошим сигналом» і серйозною підтримкою діджитал-напряму в Україні, зазначив президент.

Він запропонував розглянути можливість відкриття офісу Facebook в Україні. Також порушувалася тема появи в країні R&D-центру компанії.

Зі свого боку Сендберг заявила: Facebook прагне надавати українським користувачам «найкращі послуги та підтримку». До прикладу, нещодавно соцмережа запустила в країні сервіс AMBER Alert, що має допомогти в пошуках зниклих дітей.

«Ми сподіваємося в майбутньому зміцнити нашу співпрацю», – сказала представниця компанії.

Віцепрезидент Facebook Клегг повідомив: завдяки оперативній роботі компанії було зірвано 150 операцій, що стосуються поширення дезінформації про пандемію COVID-19, і припинена діяльність 18 мереж, які впливали на громадську думку.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий