Главная / Новости / Политика / “Зеленський дав сигнал”: В Україні запущено масштабну реформу

“Зеленський дав сигнал”: В Україні запущено масштабну реформу

Президент Володимир Зеленський доручив запустити в Україні повномасштабну велику приватизацію ще до кінця 2019 року.Про це повідомив в Facebook глава Фонду держмайна Віталій Трубаров. За його словами, відомство вже розробило програму дій на 5 років.“Протягом яких процес приватизації буде завершено в цілому, оренда державного майна отримає новий закон і ринкові механізми регулювання, а оціночна діяльність, регулятором якої є фонд, набуде якісних змін”, – сказано у повідомленні, пише Обозреватель.

Він також зазначив, що у нинішнього глави держави є політична воля для запуску масштабної приватизації. Трубаров також назвав кроки, які для цього необхідно зробити:  • Кабінет Міністрів – до 30 вересня має затвердити інвестиційних радників на вже відібрані підприємства: ОПЗ, Вугільна компанія “Краснолиманська”, “Індар”, завод “Електроважмаш”, “Об’єднану гірничо-хімічну компанію”.
  • Уряд своїм розпорядженням має передати в управління Фонду ще приблизно 20 великих підприємств для приватизації.
  • Міністерства і відомства повинні передати вже затверджені для продажу підприємства до Фонду, які роками “утримуються” і не передаються на приватизацію. Таких підприємств – понад 30.
  • Також Кабмін повинен зобов’язати міністерства провести повну ревізію державного майна і передати до Фонду все те, що підлягає приватизації.
  • Необхідно також і рішення уряду щодо оптимальних термінів приватизації обленерго з урахуванням закону “Про ринок електричної енергії”.
Читайте также   У ДБР пояснили дії в аеропорту: намагалися вручити Порошенку повістку, але він відмовився

“Від Верховної Ради Фонд очікує розгляду законопроекту про скорочення списку об’єктів, заборонених до приватизації, а також на розгляд проектів законів про реорганізацію спиртової галузі. Якщо у вересні Кабінет Міністрів затвердить інвестиційних радників як перший крок до запуску великої приватизації, то на перші продажі можна вийти ще у кінці цього року”, – зазначив Трубаров.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий