Главная / Новости / Политика / Зеленський спростив отримання громадянства для росіян: що відомо

Зеленський спростив отримання громадянства для росіян: що відомо

Президент України Володимир Зеленський розпочав спрощення процедури набуття громадянства України для іноземців та осіб без громадянства, які захищали країну, і для росіян, які зазнали політичних переслідувань.Про це йдеться в указі №594 глави держави від 13 серпня, опублікованому на офіційному сайті президента.Зокрема він дав розпорядження Кабінету міністрів розробити і внести на розгляд парламенту законопроект, спрямований на спрощення порядку набуття громадянства України громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань за політичні переконання, іноземцями та особами без громадянства, які проходили (проходять) військову службу за контрактом у Збройних силах України або брали безпосередню участь в АТО.

Також президент доручив у тримісячний термін розробити проект закону про порядок надання притулку та забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян Російської Федерації щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Крім цього, Зеленський доручив організувати і провести за участю СБУ перевірку дотримання Державною міграційною службою України, Міністерством закордонних справ України, дипломатичними представництвами та консульськими установами України вимог законодавства України у сфері громадянства при ухваленні рішень щодо оформлення набуття громадянства України.

Читайте также   Судді Порошенка стало зле: до суду викликали швидку

На ухвалення відповідних рішень президент дав два місяці. Напередодні Зеленський своїм указом змінив склад Комісії при президенті з питань громадянства. До оновленого складу увійшли 14 осіб, а очолив її керівник апарату Офісу президента Олексій Дніпров.

Зеленський і паспорти

Зеленський і паспорти

Також зазначається, що для отримання громадянства України іноземці мають відмовитися від того, яке у них є. Крім того, росіяни, котрих переслідуються через політичні мотиви, мають надати підтверджувальний документ про це.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий