Зеленський у зверненні до парламенту Греції заявив, що наступною ціллю РФ може стати Одеса: ми маємо зупинити це

Зеленський у зверненні до парламенту Греції заявив, що наступною ціллю РФ може стати Одеса: ми маємо зупинити це

Президент України Володимир Зеленський виступив перед парламентом та президентом Греції. Глава Української держави розповів і показав грекам, що зробила Росія з Маріуполем, в якому мешкає безліч їхніх співвітчизників.
Також Зеленський заявив, що долю Маріуполя може повторити ще одне важливе для Греції місто – Одеса. Повну промову президента України опубліковано у його Telegram-каналі.


Зеленський розповів, що в Маріуполі, місті, що нещадно знищується Росією, де проживала велика грецька громада, зараз залишається близько 100 тисяч людей. При цьому місто практично стерте з лиця землі. Адже Маріуполь російські окупанти нещадно розстрілюють і бомбардують уже понад місяць.

Тепер окупанти мають намір зробити те саме зі ще одним важливим для Греції українським містом – з Одесою.«Після Маріуполя під загрозою перебуває Одеса. Ще один великий центр еллінізму. Чому в Одесі сьогодні спокійно? Тому що наші війська витіснили варварів, російські війська… Росія абсолютно впевнена у своїй безкарності за все, що вона робить. І ми маємо зупинити це. Ми повинні притягнути Росію до відповідальності. Ми повинні врятувати Одесу від повторення долі знищеного Маріуполя», – сказав Зеленський.

Він нагадав, що Маріуполь протягом століть був колискою грецької громади, яка мирно співіснувала з усіма іншими жителями цього багатонаціонального міста. Президент України також наголосив на зв’язках України з Грецією, оскільки, за його словами, прихід християнства на українські землі нерозривно пов’язаний саме із цією країною, наші народи мають тисячолітні зв’язки.

«Свобода або смерть!» – ці слова відображають зараз не тільки нашу боротьбу проти спроби Росії підкорити Україну. Це частина вашої ідентичності, яка походить з нашої Одеси. Ще одного південного міста України, яке Росія може спробувати знищити, так само, як і Маріуполь», — підкреслив президент України

Зеленський також передав парламенту Греції послання від двох етнічних греків, які нині у складі української армії захищають Україну від російських окупантів у Маріуполі. Один з них змушений був закрити балаклавою обличчя: його батьки зараз живуть під російською окупацією.

«Мене звуть Михайло, мій дідусь воював у Другій світовій війні проти нацистів. Він тричі був поранений. Я народився в Маріуполі і беру участь у захисті міста від російських фашистів. Я не говоритиму про труднощі, які ми відчуваємо зараз, боронячи Україну у складі полку «Азов». Це мій обов’язок перед моїм містом, мій обов’язок як людини, і я маю говорити про катастрофічні умови, в яких перебуває грецький Маріуполь», – сказав один із захисників міста.

«Мене звуть Анастасій. Співвітчизники, у нас є місто, де живуть і помирають тисячі. Вислухайте наше звернення. Їм нема кому допомогти. Про це треба говорити. Необхідно надати допомогу Маріуполю. Ми не повинні миритися з тим, що Маріуполь стане Фермопілами. Ми повинні знайти спосіб витіснити російські війська», – сказав другий боєць.

Володимир Зеленський нагадав, що російська загроза нависла не лише над Україною, а й над усією Європою. І всі країни мають протистояти агресору. Зокрема, посилюючи тиск на санкції на РФ.

«Ми маємо закрити двері для російських банків. Жодне російське судно не повинно заходити в європейські порти. Гроші, які заробляє Росія, – це зброя проти нас», – сказав Зеленський, закликавши Європу також відмовитися від російських енергоресурсів.

Водночас він закликав світ продовжувати підтримувати Україну, яка опинилася на передовій боротьбі з РФ.

«Україні потрібні санкції, але їй потрібна і зброя. Тільки так ми зможемо врятувати Україну і тільки якщо ми матимемо цю підтримку, ми зможемо її врятувати. Наші народи тісно пов’язані, і ми переконані, що зможемо відновити мир. Ми переможемо разом, рівноправні партнери у нашому спільному європейському домі», – сказав український президент.

«Я вдячний Греції за надану гуманітарну та оборонну підтримку України. Вдячний за підтримку загальної санкційної політики демократичного світу. Але війна триває. Знищення Маріуполя триває. Депортація людей з тих територій, на які прийшли російські війська, триває. Закликаю вас використати вплив Греції та можливості члена Європейського Союзу для організації порятунку Маріуполя. Закликаю зробити більше для того, щоб Росія почала шукати миру та відмовилася навіть від мрії про підкорення України», – додав Зеленський.

Його промову депутати парламенту Греції супроводжували аплодисментами – стоячи.

«Греція, яка відзначає своє 200-річчя і 81 рік тому зіткнулася з вторгненням Третього рейху, сьогодні заявляє про свою підтримку до вашої остаточної перемоги… Допомагаючи Україні, ми допомагаємо свободі. Хай живе Україна! Хай живе свобода!» – відреагував на промову українського президента спікер парламенту Греції Костас Тассулас.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий