Зеленський заявив, що Україні варто відмовитися від газу: усі перейдуть на електроенергію

Зеленський заявив, що Україні варто відмовитися від газу: усі перейдуть на електроенергію

Президент Володимир Зеленський вважає, що українцям варто відмовитися від споживання газу та замінити його на електроенергію. Для цього, вважає глава держави, необхідно замінити інфраструктуру та встановити тарифи на струм, які діятимуть щонайменше протягом трьох років.
Про це президент заявив під час пресмарафону 26 листопада, що транслюється на YouTube-каналі «Офіс президента України». Зеленський пояснив: нарощувати видобуток газу треба, але Україна вже зараз практично повністю (на 97%) самостійно забезпечує себе електроенергією.


«У людей зараз є в голові думки, що газ дешевший за електроенергію. Тому хочуть використовувати газ… Але зараз ми бачимо, що газ може бути і дорожчим, причому в рази», – сказав президент. Зеленський вважає, що потрібно змінити підхід і всю інфраструктуру під електроенергію.

«Якщо ми змінимо підхід і всю інфраструктуру під електроенергію, у платіжці буде сума не більша, ніж сьогодні. Але вже за електрику… Але має бути хайп, люди повинні цього хотіти – відмовитися від газу. Заради екології або заради економії. Але тоді людина повинна отримувати реальну ціну на електроенергію на найближчі 3-5 років. Людина повинна відчути стабільність», – пояснив глава держави.
В Україні тариф на газ у кілька разів нижчий, ніж у ЄС. Через рішення Кабміну ціна на блакитне паливо обмежена та зафіксована на цілий рік. Ціна на газ по всій Європі досягла історичних позначок. Вимушені заощаджувати навіть мешканці досить багатих країн ЄС: порожні кімнати в будинках та квартирах закривають на зиму та не опалюють їх, котли на ніч вимикають, бо в деяких країнах діє високий нічний тариф.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • понад 50% виробництва енергії в Україні припадає на АЕС. При цьому без роботи простоюють 23 енергоблоки ТЕС та ТЕЦ. Причина – нестача палива;
Робота енергосистеми України 8-14 листопада
  • Білорусь несподівано «прикрутила» транзит нафти з Росії до ЄС ;
  • Нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко також погрожував перекрити Європі газ.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий