ЗС Азербайджану перейшли в наступ у Карабасі, скориставшись відправленням солдатів РФ в Україну – ЗМІ

ЗС Азербайджану перейшли в наступ у Карабасі, скориставшись відправленням солдатів РФ в Україну – ЗМІ

У самопроголошеному Нагірному Карабасі 24 березня нібито відновилися воєнні дії. Війська Азербайджану пішли в наступ і, за даними ЗМІ, звільнили села Фарух (Парух) та Храморт.


За попередніми даними, на такий крок Азербайджан наважився, оскільки російських військових-«миротворців» (які зайшли на спірні території у 2020 році) відправили на війну в Україні. Інформацію про наступ підтвердили кілька інтернет-ресурсів, серед яких і російський rusarminfo.ru.Наприклад, «Інформаційний центр Нагірного Карабаху» повідомив, що лінію зіткнення Збройні сили Азербайджану перетнули в четвер, 24 березня, о 16:00 у напрямку села Парух Аскеранського району.

«Представники російських миротворчих сил, дислокованих у Карабасі, намагаються шляхом переговорів зупинити подальший поступ і повернути азербайджанських військовослужбовців на вихідні позиції», – сказано в повідомленні.
Військові у Нагірному Карабасі

Офіційно азербайджанське міноборони заявило, що загострення не було, й вони повністю контролюють ситуацію.

Повідомлення про події у Нагірному Карабасі

У чому суть конфлікту в Нагірному Карабасі

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією розпочався через Нагірний Карабах у 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – перебувають під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт досі не врегульований.

У 2020 році військові дії на спірних територіях спалахнули з новою силою й були успішними для Баку. У листопаді Азербайджан, Вірменія та Росія підписали спільну заяву про припинення війни.

Документ серед іншого передбачав присутність російських і турецьких миротворців. Військові РФ увійшли в Карабах через Вірменію.

Відомо, що здебільшого це були контрактники 15-ї окремої мотострілецької бригади Центрального військового округу ЗС РФ із смт Рощинської Самарської області. За даними InformNapalm, вони брали участь у захопленні Криму й окупації Донбасу.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий