Федоров записав відеозвернення до українців, порушивши питання корупції та виборів
У вівторок ввечері, 18 серпня, колишній міністр оборони Михайло Федоров опублікував відеозвернення до українців. Зокрема, ексчиновник порушив питання корупції та необхідності пошуку механізму для проведення виборів в умовах війни.
Про це йдеться у заяві Федорова на YouTube-каналі.
«Сьогодні, після понад місяця протестів по всій країні, хочу подякувати кожному за підтримку та активну позицію. Упевнений, зміни можливі. Й обовʼязкові», – заявив Федоров, додавши, що під час повномасштабної війни Україна не може залишатися без повноцінно призначеного очільника оборонного відомства.
Згідно з його словами, росія не може отримати право визначати, коли українці знову зможуть обирати владу.
«Ми повинні відповісти на фундаментальне питання: як має функціонувати держава, якщо війна триває роками? І наступне – якщо війна триватиме ще рік? Два? Три?… Чи може росія фактично отримати право визначати, коли українці знову зможуть обирати свою владу? Я переконаний, що ні. Демократія не може бути заручницею росії», – йдеться у зверненні Федорова.
Ексочільник Міноборони наголосив, що Україна повинна знайти законний, безпечний і реалістичний механізм, який дасть змогу відновити повноцінний демократичний процес навіть за умов тривалої війни.
«Це складно. Потрібно забезпечити право голосу військових. Мільйонів українців за кордоном. Людей у прифронтових регіонах. Потрібно забезпечити безпеку виборчого процесу, незалежність інституцій і довіру до результату. Але складність не означає неможливість», – заявив він.
При цьому, за його словами, Україна вже багато разів робила те, що світ вважав за неможливе. Федоров закликав сформувати новий суспільний договір, за якого громадяни довіряють державі, а держава чесно пояснює свої рішення та виконує взяті на себе зобов’язання.
«Люди не можуть нескінченно жити в державі, де вони не знають, чому ухвалюються ті чи інші рішення, чому одні реформи просуваються вперед, а інші блокуються, чому рішення, які на фронті потрібні сьогодні, місяцями ходять кабінетами», – сказав він.
Водночас, ексміністр також у зверненні згадав про корупцію, зазначивши, що під час війни розкрадання бюджетних коштів безпосередньо впливає на обороноздатність держави.
«Головна проблема значно глибша. У нас є системна криза управління. Стара система занадто часто живе за власними правилами», – заявив колишній міністр.
Федоров також наголосив на небезпечності ситуації, коли «в суспільства виникає відчуття, що головним критерієм для призначення людини є не її професійність, не результат і не здатність змінювати країну, а особиста лояльність до системи».
«Так не може працювати сучасна держава. І тим паче не може працювати країна, яка веде війну за своє існування. Ми повинні говорити й про корупцію. Не тому, що це популярне слово. А тому, що під час війни корупція набуває зовсім іншого значення», – додав ексміністр.
