Главная / Новости / Политика / Фінансування партій з бюджету: українці зробили свій вибір, слово за Зеленським

Фінансування партій з бюджету: українці зробили свій вибір, слово за Зеленським

Не пройшло і місяця, як електронна петиція з проханням скасувати бюджетне фінансування політичних партій, опублікована на сайті президента України Володимира Зеленського, набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

23 липня, голова партії «Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенка зареєстрував петицію про скасування бюджетного фінансування політичних партій в Україні.


У документі йдеться, що протягом 2016-2019 років з Державного бюджету України на діяльність політичних партій виділено майже 1 мільярд 500 мільйонів гривень. Левову частку коштів отримали також партії, які не потрапили до новобраного парламенту («Народний фронт», «Радикальна партія Ляшка», «Самопоміч», «Опозиційний блок»).

Читайте также   "Слуга народа" Янченко назвала детей Донбасса "немытыми и нечесаными". Видео

Провести повне скасування проблемно, адже це було однією з умов ЄС з надання безвізу. Відтак, цей момент буде досить суперечливим і скасувати бюджетне фінансування повністю, фактично неможливо.

Відомо, що з 2019 року величезні гроші також отримають партії, які не потрапили до парламенту. Нині за державний кошт фінансуватимуться не лише політичні сили, які подолали 5% бар’єр, а й ті, що набрали 2%.

Читайте также   Бывшая правая рука президента рассказал, как Зеленский "кинул" Путина

Протягом 5 років на утримання цих партій український народ повинен витратити близько 5 мільярдів 900 мільйонів гривень. Автор петиції Микола Томенко у свою чергу пропонує спрямувати кошти на фінансування армії, освіти, культури, медицини, здорового способу життя.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...Загрузка...