Польща підтримала ідею закриття неба над Україною: названо головну умову

Польща заявила про готовність підтримати ініціативу, за якою сусідні держави могли б допомагати Україні у збитті ракет і безпілотників, що запускає росія. Водночас реалізація цієї ідеї можлива лише після офіційного рішення НАТО.
Про це розповів міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, повідомляє Новини.Live.
«Ми змушені чекати рішення НАТО»
Під час спілкування із журналістами Сікорського запитали про перспективу часткового «закриття неба» над Україною. За його словами, у Польщі більшість громадян підтримують ідею допомоги Україні в протидії повітряним атакам.
“Але Польща є членом НАТО, і тому ми змушені чекати рішення з боку НАТО”, — підкреслив міністр.
Сікорський також зазначив, що після нещодавніх інцидентів, коли ракети та дрони порушували повітряний простір Польщі, Румунії та Естонії, міжнародні дискусії щодо спільної системи безпеки значно активізувалися.
Україна неодноразово просила партнерів «закрити небо»
З початку масштабного вторгнення росії Україна неодноразово зверталася до західних партнерів із проханням створити безпечну повітряну зону або хоча б частково перекрити небо. Такий крок, за словами української влади, дозволив би ефективніше захищати міста та важливі об’єкти від ракетних ударів.
За останні роки Україна отримала значну кількість систем протиповітряної оборони, але, як визнають фахівці, цього все ще недостатньо, щоб прикрити всю територію держави.
Заява польського міністра демонструє, що дискусія про спільний захист неба Європи виходить на новий рівень. Попри формальні обмеження, пов’язані з рішеннями НАТО, сама готовність Польщі долучитися до захисту українського неба — важливий сигнал підтримки. У найближчі місяці тема може перейти від обговорень до конкретних рішень, адже безпека східного флангу Альянсу напряму залежить від ситуації в українському повітряному просторі.