Главная / Новости / Общество / Померла видатна соціологиня Бекешкіна: що про неї відомо

Померла видатна соціологиня Бекешкіна: що про неї відомо


Відома українська соціологиня Ірина Бекешкіна померла. Про трагічну новину стало відомо 21 березня.

Її повідомили на сайті Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, зазначивши, що Бекешкіна пішла з життя передчасно.


«Ірина Бекешкіна була символом об’єктивної української соціології, внесла вагомий вклад в розвиток демократії та громадянського суспільства, до останнього дня була з нами і проводила опитування, заходи, була переповнена новими ідеями і планами», – написали про соціологиню її колеги.

Ірина Бекешкіна – відома українська соціологиня, директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, старша наукова співробітниця Інституту соціології НАН України, одна з найавторитетніших учених.

Читайте также   В Украине вернули общенациональный карантин: что запрещено

Вона народилася 4 лютого 1952 року в Івделі (Росія), але все життя прожила в Україні. Закінчила філософський факультет Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка та аспірантуру Інституту філософії АН УРСР. Була незаміжня.

Ірина Бекешкіна

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва

Бекешкіна працювала науковою редакторкою журналу «Філософська думка», молодшою і старшою науковою співробітницею Інституту філософії АН УРСР. З 1991 року – наукова співробітниця Інституту соціології НАН України.

У Фонді «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва соціологиня працювала з 1996 року, стала автором понад 100 наукових праць. Бекешкіна очолила Фонд у 2010 році – після смерті Кучеріва.

Читайте также   У морга в Киеве собралась вереница катафалков: большинство умерших болели COVID-19

У 2007 і 2008 роках Бекешкіна входила в топ-100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».

Нагадаємо, що Фонд «Демократичні ініціативи», який вона очолювала, одним з перших після проголошення незалежності України почав проводити екзитполи під час виборів.

Також Бекешкіна відома тим, що розробила структурну модель особистості як об’єкта комплексного дослідження і концепцію електоральної поведінки, його особливостей в Україні.

Новина оновлюється.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...