Главная / Новости / Политика / США і Німеччина домовились щодо «Північного потоку-2»: Нуланд озвучила найважливіші для України пункти

США і Німеччина домовились щодо «Північного потоку-2»: Нуланд озвучила найважливіші для України пункти

Сполучені Штати і Німеччина досягли домовленості щодо російського газопроводу «Північний потік-2». За новою угодою Німеччина бере на себе зобов’язання ініціювати санкції проти Росії, якщо Кремль використовуватиме газопровід як зброю або вдасться до нової агресії проти України.Про це в середу, 21 липня, заявила заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд, повідомило видання Nationalpost. Таку заяву Нуланд зробила під час слухань у Сенаті США та пообіцяла, що Держдеп пізніше оприлюднить Спільну заяву США та Німеччини про угоду щодо «Nord Stream 2».Читайте также   США можуть передати Україні системи "Залізний купол", - Politico


Заступниця держсекретаря зазначила, що заява міститиме велику кількість пунктів. Тому вона передусім вирішила озвучити той із них, який, за її словами, є особливо важливим для України і стосується колективної відповідальності.

«Якщо Росія намагатиметься використовувати енергію як зброю або чинитиме подальші агресивні дії проти України, Німеччина вживатиме заходів на національному рівні й вимагатиме ефективних заходів на європейському рівні, включно із санкціями для обмеження російських експортних можливостей в Європу в енергетичному секторі», – сказала Нуланд.

Читайте также   Це не клуб для обраних, – президент Польщі Дуда хоче, щоб Україна вступила в ЄС

Вона також додала, що Німеччина добиватиметься продовження угоди на 10 років про транзит російського газу через територію Україною.

«Ще один аспект цього погодження – це підтримка розширення домовленостей між РФ та Україною про транзит. Як ви знаєте, його термін дії закінчується в 2024 році. Ми будемо домагатися, використовуючи важелі впливу, щоб його продовжили на 10 років», – сказала Нуланд.

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий