ТОП-10 досягнень Вінниччини

Події, що стались за Революції Гідності та війна на сході підняли вінничан, як й усіх українців з колін, дали мужність здійняти голови й розправити плечі — врешті — змусили нас рости.




Нам і справді є, чим пишатися, бо Вінниччина є не лише адміністративною частиною України, а є тим краєм, який почав задавати тон у змінах та новаціях в державі.


І ці зміни, ми сподіваємось, допоможуть нам відірватись від залежності від «старшого брата», а й нарешті приведуть до того, що Україна стане могутньою та непереможною європейською державою.



1. АРМІЯ

За неповних два роки Україна змогла виплекати боєздатну армію, яка стримує відверто сильнішого агресора. Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» сконцентрувала свої зусилля на підвищенні обороноздатності країни.

На Вінниччині діє унікальний завод «Форт» з виробництва зброї, а держпідприємство «45-й експериментальний механічний завод» отримав замовлення Міноборони та відновлює військову техніку.

За час АТО троє наших земляків з Вінницької області стали Героями України, а декілька сотень нагороджені державними нагородами за мужність та відвагу під час бойових дій.

Створена на базі 9-го батальйону територіальної оборони 59 окрема мотострілецька бригада зараз виконує бойові завдання на Донеччині.

Ще коли підрозділ створювався, як батальйон територіальної оборони вінницька влада на чолі з тодішнім головою Анатолієм Олійником взяла на себе левову частку витрат на його оснащення. Влітку 2014 року бійців 9-го батальйону повністю забезпечили бронежилетами, їжею, водою. На передову було відправлено десяток одиниць авто техніки та мобільна баня, яка дозволила військовим створити умови догляду за собою у польових умовах.

У 2015 році ця робота продовжується. Вінниччина на чолі з Валерієм Коровієм першою з областей забезпечила зведення 9 військових захисних споруд, що можуть зупиняти ворожі атаки буд-якої складності.

Для потреб вінницьких військових підрозділів від владної команди Вінниччини були передані десяток тепловізорів, кілька безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Вінниччани постійно підвозять військовим на передову теплий одяг, харчі, додаткову амуніцію. А саме головне – листи від рідних та земляків із словами підтримки та подяки за свій подвиг.

В той же час, партія «Блок Перта Порошенка» «Солідарність» і керівництво області значну увагу приділяє питанням безпеки жителів регіону — тисячі вінничан регулярно проходять військовий вишкіл, аби боронити кордони нашої держави від російського агресора, як на сході України, так і тут — на подільській землі – на кордоні із Придністров’ям.

«Ми повинні все робити для того, щоб люди відчували впевненість та почувались захищеними», – наголосив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

2. ГАЗ

Вже зведено до мінімуму споживання російського газу. Запрацював реверс і тепер левову частку блакитного палива Україна купує в Європі. Так дешевше й надійніше. А головне – у Кремля більше немає гачка, за який він смикав роками. Ініціатором процесів диверсифікації постачань та енергозбереження у Вінницькій області виступила партія «Блок Перта Порошенка «Солідарність» і керівництво області. Зараз жителі Вінниччини масово переводять газове опалення на альтернативні джерела, купуючи, за допомогою державної програми, котли на твердому паливі. Змінюють обладнання й підприємства та відмовляються від дорогого газу. Для Президента України Вінниччина є базовим регіоном у впровадженні реформ та нових урядових програм, які покликані зробити Вінниччину та Україну незалежною в питаннях енергозабезпечення.

Розпочатий ще у 2014 році проект із заміни котлів в бюджетних установах на альтернативні види палива дозволив вже у майже 300 об’єктах Вінниччини відмовитись від російського газу для потреб опалення.

3. ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО

Все більше вінничан долучаються до ініціативи з контролю за діями влади й не лише її критикують, а пропонують варіанти вирішення тої чи іншої проблеми. Жителі регіону вже не бояться сказати «НІ!» – хабарникам, недолугим власникам державних підприємств, місцевим «князькам», які незаконно позахоплювали ставки, землю та ліси. Вінничани масово звертаються на антикорупційну лінію, запроваджену головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм. Наразі від посад вже відсторонені керівники окремих структурних підрозділів влади, тривають розслідування.

Так у березні правоохоронці затримали за підозрою у хабарництві директора Департаменту соціальної політики Вінницької обласної державної адміністрації Анатолія Сопуна. Чиновник у своєму службовому кабінеті одержав неправомірну вигоду в розмірі 8 тисяч гривень від директора спеціалізованого комунального закладу за оформлення атестаційних документів з позитивним висновком про відповідність його займаній посаді та встановлення щомісячної надбавки до заробітної плати.

Вінничани навчались об’єднуватись та спільно вирішувати питання з благоустрою місцевості, де вони проживають, разом наводити та підтримувати порядок, допомагати військовим, які зараз відстоюють нашу незалежність.

4. ПОЛІЦІЯ

Нова поліція – не каральний орган, а сервісна служба. «Ввічливі патрульні» вже зарекомендували себе в столиці – довели, що є непідкупними, складають протоколи на чиновників будь-якого рангу.

У Вінниці до нової служби зі всієї області виявилось майже дев’ять тисяч охочих молодих людей (34 кандидати на 1 місце), які прагнуть своєю працею змінити на краще ситуацію в країні. Цікаво, що серед претендентів, лише 7,9% э діючими правоохоронцями, майже 60% від загалу мають вищу освіту, а кожен третій – представник жіночої статі.

Наприкінці 2015 року нова поліція вийде на вулиці Вінниці, а згодом з’явиться й по усій області.

5. ЕКОНОМІКА

Прорив на європейські ринки. Із підписанням Президентом України Петром Порошенком Угоди про економічну асоціацію з ЄС, Україна отримала унікальний шанс – величезний ринок, відкритий в односторонньому порядку. Цей шанс ми вже почали використовувати. Торік українські аграрії продали в Європі стільки ж продуктів, як Туреччина. Цьогоріч Україна зробила ще один якісний крок уперед – збільшила поставку до Європи готових продуктів. Міф про те, що ми здатні бути лише сировинним додатком, розвінчується. Потужні підприємства Вінницької області сьогодні нарощують обсяги виробництва та збільшують потужності. Вінниччиною зацікавились ряд серйозних інвесторів, які готові будувати у нас підприємства із повним циклом виробництва, забезпечуючи вінничан робочими місцями з достойними зарплатами. Одним з головних пріоритетів партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» є створення робочих місць, які є запорукою добробуту жителів області. Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій вже доручив створити регіональну програму щодо забезпечення першого робочого місця для молоді.

Нещодавно Вінниця отримала статус провідного міста України з ІТ-технологій, що сприяло залученню норвезьких інвестицій. Вже до кінця року у Вінниці запрацює бізнес-інкубатор i HUB, де молодим фахівцям та підприємцям тимчасово надаватимуться спеціально обладнані приміщення та інше майно для розробки інноваційних проектів. Цей проект реалізується за підтримки уряду Норвегії.

Керівник Вінницької області Валерій Коровій, як фаховий економіст розуміє потребу в таких потужних підприємствах та справжніх лідерах у своїй команді. «Ми серйозно ставимося до інвесторів, які хочуть заходити і заходять в область і будемо робити все можливе для успішної реалізації інвестпроектів. Такого роду проекти як розбудова в області підприємств МХП та збільшення потужності Вінницького масложиркомбінату — це як візитівка при спілкуванні з потенційними компаніями-інвесторами», — переконаний він.

Зокрема група компаній Миронівського хлібопродукту, які нещодавно побудували великий птахопереробний комплекс поблизу Ладижина Вінницької області, продовжують розширювати виробничі потужності в області, і до 2021 року мають намір збільшити виробництво курятини в 2 рази та стати беззаперечним лідером на європейському ринку курячого м’яса. Підприємства МХП в області вже забезпечили понад 6000 вінниччан робочими місцями, а із введенням в експлуатацію нових виробничих площадок ще 3000 жителів регіону отримають висококваліфіковану і високооплачувану роботу. На даних виробництвах величезна увага приділяється саме соціальним проектам — починаючи від виплат стабільно високих зарплат, сплати всіх податків і допомоги територіям. Більше того на сьогоднішній день на базі підприємства МХП на Вінниччині створено ГО «Соціальний центр», яка займається соціальними питаннями на селі і людей на територіях роботи групи компаній МХП. Зважаючи, що основне питання для жителів сіл — дороги – компанія ще 3 роки тому інвестувала близько 50 мільйонів гривень в проведення ремонту дороги від Гайсина до Тростянця, а це більше 40 км.

Ще одним прикладом відповідальності бізнесу та успішного менеджера й реформатора, який разом із партією «Блок Петра Порошенка-Солідарність» взявся покращувати добробут жителів області — керівник вінницького підприємства промислової групи ViOil – Дмитро Чаленко. Промислова група ViOil, яка є лідером масложирової галузі, має намір вже наступного року на вінницькому підприємстві збільшити потужності на 30%.

Передбачається, що в роботу буде запущено новий виробничий цех, а це дозволить забезпечити робочими місцями близько півтисячі жителів області. Підприємство також є соціально орієнтованим та відповідальним перед громадою, де діє виробництво. Тому керівник підприємства Чаленко приділяє особливу увагу в організацію та будівництво об’єктів, які покращують життя людей в досить віддаленому від центру Вінниці — мікрорайоні Тяжилів.

Саме за сприяння керівника підприємства мікрорайон «оживає» й набуває нового вигляду — ремонтуються та будуються дороги, встановлюються дитячі майданчики, вкладаються кошти в соціальні об’єкти та організації дозвілля для жителів міста. Більше того, Вінницький МЖК дбає й про транспортну мережу обласного центру й допомагає в оновленні муніципального автобусного парку, придбавши для потреб громадського транспорту Вінниці кілька нових автобусів, які вже возять городян вулицями міста.

6. ТРАНСПОРТНА РЕФОРМА

Вінниця стала пілотною в проведенні транспортної реформи, що дало змогу оновлювати та ремонтувати громадський транспорт. На ліній виходять нові автобуси й тролейбуси, відновлені трамваї, оснащені доступом до Інтернету. У Вінниці відкрили новий трамвайний маршрут. Вже за тиждень на лінію в обласному центрі вийде новий сучасний трамвай, який вперше зроблено фахівцями саме у нашому обласному центрі. І таких трамваїв будуть робити мінімум два в рік – мінімум!

І це ще не все. До кінця року буде відкрито новий маршрут трамваю, який з’єднає найбільші мікрорайони Вінниці — Вишенька та Електромережа. Наразі, будівельні роботи із впорядження розвилки колії навпроти ринку «Урожай» йдуть повним ходом.

Ця реформа покликана стати початком реформування усієї транспортної мережі області. Відповідальність за впровадження даної реформи на Вінниччині взяв на себе «Блок Петра Порошенка «Солідарність», адже її представник в області – Валерій Коровій, пропрацювавши більше трьох років у Вінницькій міській раді – в команді реформаторів Володимира Гройсмана, знає яким чином дану реформу реалізувати на теренах усієї області.

7. ДЕКОМУНІЗАЦІЯ

В Україні прийнято закон про декомунізацію. На думку Валерія Коровія, цей процес є невідворотним, але має відбуватись виключно із врахуванням думки кожної окремої громади відносно кожного окремого об’єкту, який підпадає під дію даного закону. У партії «Блок Перта Порошенка «Солідарність» переконані, що думка громад в питаннях декомунізації має бути визначальною, зважаючи з одного боку на історичні факти, а з другого – на оновлення країни та рух до Європейського Союзу.

8. ОСВІТА

Найефективніша реформа в освіті – зовнішнє незалежне оцінювання знань – дала шанс отримати диплом усім українцям, незалежно від статків та знайомств. Попри намагання попередньої влади знівелювати роль сертифікатів ЗНО при вступі, система працює й перешкоджає вступній корупції у вишах. Вінниччина може пишатись своїми вищими навчальними закладами всіх рівнів, які дають якісну освіту, студенти завойовують найвищі місця у міжнародних змаганнях. Завдяки цьому до вінницьких університетів їдуть навчатись іноземці, а вінничани, як гостинний регіон, незважаючи на колір шкіри та національність, радо сприймають гостей. Саме завдячуючи добродушності подолян та особистого сприяння обласної та міської влади, минулого року з окупованого Донецьку до Вінниці переїхав знаний у всьому світі Донецький національний університет.

Навіть в минулому році під час активних бойових дій – влада виконала зобов’язання – відкрити десяток садочків за рік. Їх було відкрито 13. При цьому тепер діти потраплятимуть до дошкільних навчальних закладів не завдяки волі чиновників, а за допомогою електронної черги, яка два роки тому була запроваджена у Вінниці й зараз розповсюджується на всю мережу ДНЗ області.

Розпочата робота з вичищенню одіозних особистостей з керівництва вінницьких вузів. Зокрема, завдяки закону, на вибори ректора Вінницького національного аграрного університету не зміг потрапити одіозний регіонал Григорій Калетнік, а у Вінницькому педуніверситеті був звільнений ректор Олександр Шестопалюк, у якого виявились підроблені документи на вчене звання.

9. МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Вінниччина відома на світовій арені, як перспективний європейський регіон й це сприяє зацікавленістю областю з боку міжнародної спільноти. Підтвердженням цьому є те, що у Вінниці понад п’ять років діє Польське Консульство, роботу якого нещодавно високо оцінив Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін.

Саме у Вінниці за сприяння Міністерства закордонних справ Ізраїлю та Благодійного Фонду Петра Порошенка створено унікальний медичний діагностичний центр, оснащений найсучаснішим обладнанням світового рівня. Ізраїльські лікарі проводили тренінги та навчання для лікарів, які зараз працюють у вінницькому медзакладі. Нові підходи в роботі з пацієнтами є тим паростком, що має назавжди змінити медицину області. Саме цього прагне й над цим працює обласний осередок партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Адже незалежно від того, наскільки громади є великими чи маленькими, кожен житель області має право на отримання якісної медичної допомоги. Впровадження реформи з децентралізації, яку ініційовано Президентом України, й окремі положення якої вже втілює команда Порошенка в області, дозволить створити подібні медичні центри по усій області.

Заслужила довіру Вінниччина й партнерів зі Швейцарії, які вже четвертий рік поспіль інвестиціями допомагають місту у відновленні системи тепломережі.

Більше того, за ініціативи Валерія Коровія проведено міжнародний інвестиційний форум у новому форматі, який зацікавив потенційних інвесторів із 17 країн світу. «Нам вдалося вибудувати проведення форуму в новому форматі й привернути великий інтерес дипломатичного корпусу. Знаковим є участь у форумі керівника української фінансової корпорації — це досить серйозна фінансова інституція Світового банку. Проведення Міжнародного форуму на такому рівні — це суттєвий крок вперед», — переконаний Валерій Коровій.

Тож, підтримка на місцевих виборах 25 жовтня, команди Президента, дозволить не лише закріпити розпочаті в області зміни та оновлення, а й — вивести Вінниччину на європейський рівень розвитку.

10. НАШІ ПАТРІОТИ

Мода на українське. У Вінницю і область лише цього року потік туристів зріс на 25%. За майже п’ять років існування у Вінниці всесвітньовідомого фонтану «Рошен», місто відвідало понад 15 мільйонів туристів.

Лише за рік проведення АТО на сході держави Вінниччина стала одним з лідерів серед регіонів України за обсягами допомоги воякам АТО та мешканцям звільнених населених пунктів Донбасу, використавши на ці цілі понад 23 млн. грн. Загальнонаціональну відомість отримали безкорисні вінницькі волонтери – Юлія Вотчер, Олександр Підгорняк, Людмила Станіславенко, Лариса Полулях, Андрій Дручинський.

Нам ще багато чому треба навчитися. Але тепер ми точно знаємо, для чого ця школа. Щоб бути справді незалежними, адже незалежність не можна здобути раз і назавжди – право на неї треба виборювати щодня й не бути байдужими до змін, які відбуваються в Україні, зокрема й на Вінниччині. В цьому переконана команда партії «Блок Перта Порошенка «Солідарність» і керівництво області.

 

vindaily

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий