Главная / Новости / Экономика / У Чехії показали ціну на українську соняшникову олію: майже вдвічі нижча, ніж в Україні

У Чехії показали ціну на українську соняшникову олію: майже вдвічі нижча, ніж в Україні

В супермаркетах Чехії українська соняшникова олія коштує близько 30 крон або 35 гривень. При цьому продукція цього ж виробника в Україні буде коштувати до 65 гривень.“Дуже шкода, що соняшникову олію українського виробника мені вигідніше привезти з Чехії, ніж купити в Україні”, – повідомив Михайло Король. Про це свідчить публікація у Telegram-каналі “Харьков 1654”.“Ціна 35 гривень! Це враховуючи транзит двома країнами + заробіток магазину. А в Україні – 50-65 гривень”, – додав покупець.

Вартість продукції нижча, незважаючи на транзит між двома країнами
Вартість продукції нижча, незважаючи на транзит між двома країнами


Вартість продукції нижча, незважаючи на транзит між двома країнами

У середньому різниця в ціні становить від 60-100% не на користь України. Наприклад:

  • огірки у Варшаві коштують 14,9 грн, а в Києві – 23 грн за кг;
  • буряк у Польщі – 9 грн, а у нас – в 15 грн за кг;
  • помідори в Польщі – 26,1 грн, в Україні – 40 грн за кг;
  • яблука сорту «Чемпіон»: 7,5 грн у Варшаві, а в Києві – 15 грн за кг.
Читайте также   Шмигаль пояснив, чому в Україні не поспішають піднімати мінімальну зарплату

Українці не лише платять більше за продукти, а й менше заробляють. Так, середня зарплата в Польщі в 2021 році становить близько 5,5 тис. злотих на місяць, це $1,445 тис., в Україні в середньому платять 13,5 тис. грн, $500 на місяць.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин повідомляв, що влітку ціни на продукти будуть, як і раніше, рости. Прогнозується подорожчання не на все продовольство, проте основні тенденції, що встановилися на українському ринку, поки збережуться. Вартість продуктів із овочевої групи досить висока і залишатиметься такою принаймні до кінця другої декади червня.

Читайте также   Уряд погодив проєкт бюджету на 2022 рік

Ціни на хліб знижуватися не будуть. Принаймні до надходження зерна нового врожаю. Лише коли в засіки піде новий урожай, стане більш-менш зрозуміло, як може змінитися вартість хліба. Тому ціни на продукти хлібної групи поки будуть зростати, хоч і не так швидко, як це було раніше.

Крім того, не знижуватимуться і ціни на соняшникову олію. Такого безпрецедентного зростання цін на соняшникову олію, як це було в осінньо-зимовий сезон 2020-2021 року, вже не буде. Можливо, олія ще буде дорожчати, але вже не так стрімко.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий