Українцям пенсії підвищать заднім числом: кому дадуть по тисячі гривень

Українцям пенсії підвищать заднім числом: кому дадуть по тисячі гривень

В Україні з квітня перерахували пенсії тієї частини працюючих українців, яка встигла нагромадити додаткові 24 місяці стажу. При цьому підвищені виплати почнуть видавати з червня, цього місяця також компенсують збільшення за квітень і травень. На доплату у розмірі 1000 грн у червні можуть претендувати українці, які на даний момент отримують пенсію у розмірі 5 842 грн та при виході на заслужений відпочинок мали 35 років стажу.
Як роз’яснили в Пенсійному фонді, перерахунок відбувається заднім числом, оскільки дані статистики надходять із запізненням. Для того, хто має 35 років стажу, коефіцієнт у формулі розрахунку пенсії становить 0,35. А після перерахунку пенсії з квітня коефіцієнт збільшиться до 0,37.


Відповідно до закону, на перерахунок пенсії мають право у квітні ті, хто виконав такі умови:

  • продовжили працювати після призначення пенсії;
  • за час роботу отримали щонайменше 24 місяці додаткового стажу.

Тобто перерахунок відбувається кожні два роки за умови, якщо станом на березень вже є 24 місяці стажу. Перераховують виплати з квітня, але потім і у квітні, і у травні платять пенсію у старому розмірі. Потім з червня пенсію збільшують і відразу ж доплачують доплату за два попередні місяці.За умови наявності 35 років стажу та пенсії у розмірі 5842 грн. щомісячна надбавка після перерахунку складе 333 грн. У червні виплатять і підвищену пенсію, і збільшення за квітень і травень. Відповідно, пенсія збільшиться на 1000 грн. Далі виплачуватимуть щомісяця по 6 175,1 грн.

Загалом в Україні 2,7 млн пенсіонерів продовжують працювати. Серед них велика кількість бюджетників (лікарі, медики, держслужбовці).

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий