Главная / Новости / Общество / Українській церкві загрожує розкол: Філарет на синоді повстав проти Епіфанія

Українській церкві загрожує розкол: Філарет на синоді повстав проти Епіфанія


Почесний патріарх ПЦУ Філарет на синоді не підтримав Епіфанія, як предстоятеля церкви митрополиту Київського і всієї України.

Про це сам Епифаній розповів журналістам після завершення синоду ПЦУ.


За словами баженнійшого, всі інші учасники синоду одностайно проголосували за висловлення підтримки йому як предстоятелю.

«Святіший патріарх Філарет засвідчив: те, що він оприлюднив, він засвідчив і на засіданні Священного синоду, тобто що існує Київський патріархат, хоча всі ми намагалися довести, переконати, що зараз юридично і фактично вже немає Української православної церкви Київського патріархату», – сказав Епіфаній.

Читайте также   Черная пятница 2020

«Певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували, але святійший патріарх Філарет, на жаль, залишається утверджений у своїй думці», – додав він.

Митрополит також назвав неправдою інформацію, що на першому синоді ПЦУ хотіли відправити Філарета на відпочинок. Мало того, в управлінні Філаретом залишили найбільш прибуткові парафії. Як пояснив Епіфаній, частково через це виникли певні фінансові труднощі у ПЦУ.

«Це неправда. Я сам відстоював позицію святішого, щоб йому залишити ті парафії, які в нього були до собору. І так і було вирішено».

Читайте также   На Сумщине женщина умерла на пороге больницы, для нее не нашлось места: подробности трагедии

Також повідомляється, що члени синоду прийняли рішення, що ПЦУ буде керуватися статутом, який ухвалили в Софії 15 грудня 2018 року. Це рішення також не підтримав Філарет, який не змінив своєї думки щодо діяльності Української православної церкви Київського патріархату.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...