Главная / Новости / Общество / “За межею виживання”: черкаська підприємиця оголосила голодування – через кредит на бізнес її можуть позбавити квартири

“За межею виживання”: черкаська підприємиця оголосила голодування – через кредит на бізнес її можуть позбавити квартири

Черкаська підприємиця Галина під стінами Черкаської ОДА відсьогодні влаштовує голодування й одиночний пікет. На це наштовхнув лист із банку, згідно якому вона винна більше 70 тисяч гривень. Причина в тому, що програма кредитного карантину для неї «не спрацювала».

На вимушеному карантині черкаська підприємиця Галина Капітон знаходиться з 16-го березня. Жінка отримала повідомлення, що з 17-го березня торгівельний центр, у якому розташований її дитячий магазин, зачиняють згідно із протиепідеміологічними вимогами. Торгувати онлайн вона не могла — у жінки немає ні фотозони, ні потрібного обладнання, ні налаштованої реклами чи сторінки, які необхідні для продажу товарів.У період, коли Галині доводилося сидіти вдома без жодних заощаджень, торгівельний центр нараховував кошти за комунальні послуги та оренду площі, а банк — відсотки…

— Магазин пішов назустріч і нарахував майже 20 тисяч гривень за місяць — це розумний мінімальний платіж. Попередньо я взяла у банку кредит у розмірі 280 тисяч для розвитку бізнесу. Заощадити кошти, аби віддавати виплати помісячно наперед, не мала змоги — мій магазин зачинився наступного дня після того, як я отримала звістку про закриття торгового центру. Але до карантину оплачувала всю суму виплат, іноді навіть за декілька днів наперед, — обурюється Галина Капітон.

Попри обіцяні посадовцями кредитні канікули таку послугу підприємиця так і не змогла отримати. У банку їй відповіли на 49-й день карантину (29-го квітня), що досі чекають роз’яснення з Києва, як реалізувати ці канікули. Однак нещодавно у телефонній розмові працівник банку їй відповів, що вони — не державна установа, тож кошти на цю програму їм не виділяють.

Читайте также   Украинку в Польше сняли с рейса в Киев и оштрафовали из-за "бомбы" в чемодане

— Уряд прийняв цей закон, але кошти на нього не виділив. Я — заручник беззаконня. Постанова № 211 забороняє мені працювати, але жодних послаблень чи компенсацій не передбачає. Навіть податки, які черкаський міськвиконком скасував, податкова досі не застосовує, — розповідає черкащанка.

Натомість декілька днів тому Галина Капітон отримала лист, у якому нарахована їй сума заборгованості — 71 тисяча 217 гривень. Окрім цього нарахують пеню та штрафи. А на додачу — банк може у примусовому порядку вилучити кошти шляхом стягнення застави чи іпотеки. Жінка зізнається: вона опинилася фактично на вулиці.

— Я вже два місяці прошу банк застосувати кредитні канікули, які анонсував уряд. Три тижні я сиділа на жорсткому карантині, а потім отримала лист із банку, в якому написано, що на моє майно накладуть арешт. Вчора увечері отримала ще один лист — про дострокове припинення зі мною договору й передачу моєї справи в суд. Мене залишають на вулиці і в мене просто немає сил мовчати, — крізь сльози розповідає підприємиця.

У середу Галина побачила, що останніми відкриють торгівельні центри. У відповідь жінка звернулася до виконавчого комітету на прохання переглянути рішення, оскільки й надалі «карантинити» у жінки немає ні часу, ні, тим паче, грошей.

— Мене обурює, що магазинчики, площі яких набагато менші, ніж гіпермаркети, не можуть працювати. У нас і в кращі часи ніколи не було натовпу, а зараз — і поготів. Але все одно підприємці можуть забезпечити набагато краще дотримання санітарних вимог, ніж у великих магазинах. Із цим зверненням я звернулася до комісії з надзвичайних ситуацій і до проекту рішення виконавчого комітету долучили магазини, розташовані в торгівельних центрах. А в першому рішенні цього навіть не було, — розповідає Галина Капітон.

Читайте также   Изменения в Приват24: в банке рассказали о новшествах последней версии

Учора після початку одиночного пікету до жінки підходили працівники Черкаської облдержадміністрації. Однак розповіли, що подібні питання — не в їхній компетенції.

— Мені розповіли, що я, як підприємиця, на свій страх і ризик веду власну справу. Потім зателефонували в банк, але відповідь не змінилася. Тоді чому держава забороняє мою діяльність, якщо я нічого не порушую і сплачую податки? Я вчора написала лист до Президента. Не знаю, куди ще писати, — згадує черкащанка.

Свої послуги Галині Капітон запропонував юрист, який побачив пікет під адміністрацією. Але Галина наголошує: у неї нема грошей навіть на адвоката.

— Я не за межею виживання, а вже далі. Зараз я та моя родина утримуємося завдяки допомозі від родичів і друзів. Мені соромно жити на пенсію батьків, це принижує! Звідки брати гроші для лікування, щоденного життя чи виплату кредиту банкові, якщо досі не врегульоване питання пільгового кредитування? — обурюється жінка.

Через безвихідь жінка уже другий день поспіль голодує та проводить одиночний пікет. Каже, що робитиме це з 8-ї ранку до 8-ї вечора, допоки питання не вирішиться.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий