10 наймальовничіших озер України від яких захоплює подих

10 наймальовничіших озер України від яких захоплює подих

Озеро Синевир


фото: Aeromast
Таємниче озеро Синевир називають синім оком Карпат. Мальовничі пейзажі, які оточують лісове озеро та романтичні легенди минулого роблять це озеро справді особливим. Вода Синевиру така прозора, як дівочi сльози. Кажуть, що їх виплакала молода дівчина Синь, сумуючи за коханим Виром.

Кояське озеро
фото: Кирило Греков

Сьогодні Кояське озеро відділяє від Чорного моря лише вузький піщаний насип. Це озеро лиманного типу, воно дуже солене, але в ньому вирує життя. Озеро населяє велика кількість одноклітиних рухливих водоостей – дюналіелла. Вони дуже маленькі та містять природний червоний пігмент – b-каротин. Саме завдяки дюналіеллі вода в озері набуває екзотичного рожево-коралового кольору. Це озеро є найбільш солоним із усіх кримських озер.

Озеро Несамовите

фото: Дмитро Дячук

Озеро Несамовите можна знайти високо в горах. Воно входить до гірського масиву «Чорногора» та має свою містичну славу. Карпатські легенди розповідають про вічно холодну воду. В озері не радять купатися або жбурляти у нього каміння. Сама ж водойма не глибока – всього 1.5 м, втягнутої форми та сягає 88 метрів у довжину. Краси озеру безперечно додає і оточуючий пейзаж – мальовничі гірські вершини і долини, що розкинулись довкола.

Біле озеро

фото: tsn.ua
Цю водойму називають озером, що дарує молодість. І знаєте чому? Справа в тому, що вода Білого озера містить гліцерин, вона м’яка навіть дотик. Напевно, цікаве відчуття.

Місцеві жителі стверджують, що у минулому столітті багатим панночкам привозили білоозерську воду для прийняття ванн і це було дуже популярно, особливо серед полячок.

Саме озеро вражає туристів своєю красою. Родзинкою цього місця є незвичне поєднання болотних, озерних і лiсових масивів Західного Полiсся. Водойма має карстове походження. Вода в ній така прозора, що можна побачити піщане дно на глибині кількох метрів.

Озеро Світязь

Svitaz
Озеро Світязь (у складі 24 озер) входить до Шацького НПП. Але Світязь, звичайно ж, перлина цієї колекції. Водойма полюбилася туристам прозорою водою та піщаними берегами, тут водиться багато риби, можна також спробувати лікувальні грязі.

Цікаво, що Світязь вважається найглибшим озером України (його глибина близько 58, 4 м). Так, у хорошу сонячну погоду можна роздивитися дно озера на кілька метрів у глибину. Озеро Свiтязь входить до семи природних чудес України.

Озеро Марічейка

фото: Ніка Шмельова

Ця водойма теж входить до гірського масиву «Чорногора». Озеро з усiх сторін оточує густий смерековий ліс, а з берега видно субальпійські луки.

Кажуть, що його назвали на честь дівчини Марічки, яка пожертвувала своїм життям, щоб врятувати односельчан вiд ворогiв. Прозорі води озера заблищали там, де впали сльози коханого хлопця Марічки – чабана Іванка. Ліс біля озера з тих пір почали називати Дівочим.

Озеро Ялпух

фото: sun-expo

Озеро Ялпух по праву вважається найбільшою в країні та другою в Європі прісноводною водоймою природного походження. Ялпух розлило свої води на 25 кiлометрів.

Це лиманне озеро, воно утворилося у басейні Дунаю. Сама водойма розташована у місті Болград, яке славиться своїми родючими садами і виноградниками. Це озеро завжди приваблювало людей. Нещодавно, саме на березі озера Ялпух, археологи відкопали скарби древніх гунів.

Шелехівське озеро

фото: goneva.net.ua

Озеро зберегло первозданну красу та холод льодяникового періоду. Вода у ньому ніколи не прогрівається, воно дуже холодна.

Шелехівське озеро таке ж древнє, як Ладозьке і Байкал. Туристи цінують спокій і тишу, що панують довкола. Навколо озера розкинувся ліс з соснових, вiльхових та кленових дерев. Якщо подивитися на озеро з висоти, можна помітити, що воно схоже на дуже велику розігнуту підкову, яка огортає крихiтний острiвець у центрі.

Молочний лиман

фото: vv.com.ua
Водойма з’явилася на місці заливу Азовського моря. Вона відділена від моря пiщано-черепашковим насипом.

Все частіше озеро називають Молочним лиманом, але на картах XIX ст. можна побачили лише одну назву — «Молочне озеро».

Справа втому, що тоді його води ще не були поєднані з морем. Сам лиман постійно змінює свій «статус». За останні роки він був то закритим, то відкритим, то напіввідкритим. Люди використовують грязі Молочного озера у лікувальних цілях.

Озеро Бребенескул

фото: Nomaz

Це найбільш високогірне озеро країни. Воно розташувалося на дні льодовикового кару на самому схилі гори Гутин-Томнатик.

Крисшатево чистій та слабо мінералізованій гірській воді озера властива виняткова прозорість прохолодність. Між тим, вода озера вважається найтеплішою зі всіх висогрних озер «Чорногірського хребта».

З озера Бребенескула бере свій початок гірська річка з аналогічною назвою. Вид на озеро доповнює та робить незабутнім неймовірна карпатська природа.

Источник

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий