Главная / Новости / Общество / Здоровье / 17-сантиметрові паразити під шкірою: В Україні зафіксували небезпечне захворювання

17-сантиметрові паразити під шкірою: В Україні зафіксували небезпечне захворювання

Гельмінти були виявлені в скроневій ділянці голови та на руках.

У Херсоні з-під шкіри чотирьох жителів вилучили гельмінтів рідкісних видів. Довжина паразитів досягала 17 сантиметрів.Про це повідомили у прес-службі Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ, пише УНІАН.

“З рідкісних видів гельмінтозів було зареєстровано чотири випадки дирофіляріозу в Херсоні. Всі випадки місцеві, зараження виникли внаслідок укусів комарів”, – йдеться у повідомленні. Зазначено, що з локалізації гельмінти були в скроневій ділянці голови та руках.

“Хворі зверталися за медичною допомогою самостійно зі скаргами: наявність пухлини, біль, печіння, почервоніння, свербіж, пересування паразита під шкірою. Їх прооперували, довжина видалених гельмінтів досягала від 10 до 17 см”, – розповіли у лабораторному центрі.

Відзначимо, дирофіляріоз — паразитарне захворювання, яке передається через укуси комах, в основному комарів. Джерелом зараження зазвичай є інвазовані домашні собаки, кішки, рідше дикі тварини.

Збудник захворювання — тонкі ниткоподібні круглі гельмінти. В організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть, досягаючи значних розмірів (до 30 см).

На території України випадки дирофіляріозу у людей пов’язані з паразитуванням виду Dirofilaria repens, який викликає підшкірну і очну форми захворювання.

Щоб попередити зараження дирофіляріозом необхідно:

  • стежити за станом здоров’я домашніх тварин;
  • обмежувати прогулянки тварин у вечірній час;
  • встановити спеціальні сітки на вікна та двері для захисту від зальоту комарів;
  • знищувати комарів у місцях виплоду, приміщеннях, тваринницьких приміщеннях;
  • використовувати репеленти для індивідуального захисту.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий