22 грудня Анна Зимова – День святої Анни: кому сьогодні не можна виходити на вулицю

22 грудня Анна Зимова – День святої Анни: кому сьогодні не можна виходити на вулицю

22 грудня, у найкоротший день року, в народі відзначають свято Анна Зимова. Православна церква в цей день шанує святу Анну – матір Діви Марії.
22 грудня збігається з зимовим сонцестоянням, найкоротшим днем ​​в році. Тому в народі він і отримав назву Анна Темна, або Анна Зимова. Православні в цей день відзначають день зачаття праведної Анни Пресвятої Богородиці.


За біблійною легендою, у подружжя Іоакима й Анни до похилого віку не було дітей. Вони дуже сумували з цього приводу, Іоаким навіть пішов з Назарета в пустелю. Анна просила Бога послати їй дитя і дала обітницю, що принесе дитину в дар Богові. Ангел сповістив їй про те, що її молитва буде виконана і у неї народиться дочка Марія. Подружжя з’явилося в Єрусалим і там Анна зачала й народила Пресвяту Діву Марію.

анна зимняя, святая аннаЗ свята зачаття Анни і починається, як вважалося, справжня сувора зима. Інші назви свята: Анна Зимова, Анна темна, Анна бездітних.

У цей день жінки, які страждають на безпліддя, молилися святій Анні. А вагітним забороняється виходити з дому і виконувати будь-яку роботу. Не можна навіть в’язати чи вишивати, розпалювати вогонь.

Вагітні повинні ревно постити в цей день, в той час як в інші дні Різдвяного посту їм можна їсти будь-яку їжу. Жінки в положенні повинні в день Анни берегти себе не тільки від роботи, але і від будь-яких сварок. А ще краще не потрапляти на очі злим, хворим і калікам. Тому і сиділи вагітні по домівках.

Згідно з повір’ям, дитині в утробі може передатися хвороба або каліцтво. А якщо скрутяться нитки під час рукоділля, то дитині загрожує обвиття пуповиною. Через гострі предмети переступати не можна – інакше пологи будуть важкі, а дитина народиться хворобливою.

Анна Зимова супроводжується ще цілим рядом прикмет.

Багато інею на деревах – до хорошого урожаю. Ясна погода на Анну – і в Новий рік буде сонячно і морозно, а похмура погода – до теплого і сльотавого новоріччя.

анна зимняя, снег, зима

22 грудня – Анна Зимова

Дивилися, як лежить сніг біля огорожі: якщо навалюється прямо на огорожу, то літо буде холодне і неврожайне, а якщо є зазор між заметом і парканом – то чекай на багатий урожай.

З цього дня і аж до Водохреща побоювалися виходити з дому поодинці, особливо якщо будинок стоїть біля лісу. Вважалося, що в цей період вовки збираються у великі зграї і починають активно полювати.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий