Главная / Новости / Общество / Наука / Археологи знайшли «руку бога»

Археологи знайшли «руку бога»Археологи виявили недалеко від Валу Адріана на заході Англії загадкову бронзову руку.

Як повідомляє DT з посиланням на FoxNews, рука, розміри якої нагадують дитячу, була знайдена археологами під час розкопок давньоримської фортеці Виндоланда.


Знахідка була виявлена поряд із храмом, присвяченим Юпітеру Доліхену. Він є частиною кріпосної стіни і датується ІІІ століттям нашої ери. На думку дослідників, рука була виготовлена між 208 і 212 роками нашої ери.

Читайте также   Прогноз для Украины на неделю: правительство может уйти в отставку

«Культ Юпітера Доліхена – один з найбільш «таємничих» східних культів, який припинив своє існування під час прийняття християнства в Римській імперії. Що ми знаємо напевно, так це те, що культ був пов’язаний з погодою і обробкою металу», – заявив Андрю Бірлі, директор розкопок у форті Виндоланда.

Читайте також:Знахідка археологів, яка може змінити історію
Спочатку рука була оснащена вставкою, яка була вбудована в долоню. Як відзначають вчені, Юпітер Доліхен, як правило, зображувався тримаючи у витягнутій руці блискавку. Відкрита рука символізує захист і благополуччя.

Читайте также   Коллективный иммунитет будет бессилен: ученые развеяли главный миф пандемии

Раніше археологи виявили в Італії рештки середньовічного «кіборга». Рука чоловіка була ампутована до середини передпліччя і замість неї був прикріплений протез з ножем на кінці. Знахідка датується приблизно VI-VIII століттям.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...