Автокефалія під загрозою: Україна отримала раптовий удар у спину від друзів

Автокефалія під загрозою: Україна отримала раптовий удар у спину від друзів

Собор єпископів Польської православної церкви зайняв досить несподівану позиції щодо питання автокефалії Української православної церкви


Представники польської церкви заявили, що в канонічних питаннях не слід керуватися політичними міркуваннями. Також вони відзначили, що необдумані і передчасні рішення можуть стати причиною поділу в православному світі.Зокрема, Собор єпископів Польської православної церкви підкреслив принципову необхідність дотримання канонічних норм життя церкви й зазначив, що статус автокефалії може бути визнаний тільки для однієї церкви, яка існує в державі.

Польські єпископи висловили занепокоєння через те, що в Україні налічується кілька церковних груп, які перебувають в стані розколу.
“Відповідно до думки помісних православних церков, автокефалію надає Церква-матір тільки після узгодження з предстоятелями всіх помісних церков. Необдумані і передчасні рішення у справі автокефалії в Україні можуть призвести до подальшого розділення”, – сказано в рішенні Собору.

церковь УПЦ МП

Також відомо, що рішення собору Польської церкви було направлено предстоятелю УПЦ митрополиту Київському і всієї України Онуфрію, Константинопольському патріарху Варфоломію й патріарху Московському і всієї Русі Кирилу.

Нагадаємо, Росія не може змиритися з тим, що Україна має намір отримати автокефалію Української православної церкви.

Москва дала вказівку вищому духовенству УПЦ МП провести зустрічі зі впливовими українськими політиками, бізнесменами, дипломатами, щоб протидіяти автокефалії Української церкви.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив нардеп, керівник проекту “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук.

“Поставлена ​​Москвою мета таких зустрічей – сформувати стійку думку і переконати максимально можливу кількість гравців, які мають реальні можливості впливати на реалізацію державної політики та прийняття рішень в Україні, в тому, що створення Української помісної православної церкви та отримання нею автокефалії недоцільне з різних причин” , – заявив Тимчук.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий