Главная / Новости / Экономика / Ахметов продає Україні електроенергію на 50% дорожче, ніж Угорщині

Ахметов продає Україні електроенергію на 50% дорожче, ніж Угорщині

Україна у лютому закуповувала електроенергію у вугільних електростанцій майже вдвічі дорожче від цін, за якими в Європі купували електроенергію у групи Ріната Ахметова.Так, минулого місяця року середня ціна продажу виробниками ТЕС електроенергії на оптовому ринку становила 2167 грн/МВт*г за наростаючим підсумком (0,72 євро за кВт*год). Таким чином, тариф теплової генерації зріс на 16% порівняно з січнем. Це новий рекордно високий тариф ТЕС за всю українську історію.Читайте также   Зеленський заявив, що Україні варто відмовитися від газу: усі перейдуть на електроенергію


Водночас на Угорській енергетичній біржі електроенергія у лютому котувалась по 49,56 євро, або близько 1530 грн/МВт*г. Тобто ціна українського енергоринку на 45% перевищує вартість електроенергії на угорській біржі.

Як відомо, в Україні найбільшим постачальником «вугільної» електроенергії є група ДТЕК Ріната Ахметова. Також ДТЕК контролює понад 90% експорту електроенергії в Угорщину. У грудні 2017 року Антимонопольний комітет видав рекомендацію Міністерству енергетики та Нацкомісії з тарифів щодо відкриття ринку для імпорту, але ці органи не надали дозволу на імпорт дешевшої електроенергії з Європи.

Читайте также   Україна завершує рік з найвищим доларовим ВВП за свою історію

Слід зазначити, з весни 2016 року в Україні діє формула «Роттердам+», яка спричинила зростання тарифів ТЕС на 140% – з 0,9 грн за кВт-год до 2,2 грн за кВт-год.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий