Без прямого втручання НАТО закінчити війну в Україні не вдасться, – екскомандувач силами Альянсу в Європі

Без прямого втручання НАТО закінчити війну в Україні не вдасться, – екскомандувач силами Альянсу в Європі

Ексголовнокомандувач (1997–2000) союзними силами США та НАТО в Європі Уеслі Кларк вважає, що Альянсу треба втрутитися в російсько-українську війну, інакше конфлікт закінчити не вдасться. Американський генерал у відставці наголосив: НАТО настав час засвоїти уроки минулого.
Про це він заявив під час дискусії «Точки тиску: де вирішується війна в Україні», організованої Атлантичною радою. «НАТО час зрозуміти: або Альянс виходить за окреслену територію, або припиняє свою діяльність«, – цитує військового «Голос Америки«.


Генерал армії США у відставці впевнений, що пряме втручання сил Північноатлантичного альянсу необхідне.

«Ідея генерального секретаря Йєнса Столтенберга, яка сьогодні знайшла підтримку, про те, що НАТО не може нічого зробити, якщо не буде прямої атаки, – ця ідея була нівельована ще в 90-х роках. Пора повернутися до уроків, які ми засвоїли. НАТО має втрутитися. Давайте офіційно оголосимо це й накажемо росіянам припинити вогонь. Війну неможливо зупинити без втручання НАТО«, – сказав Кларк.Таке рішення, зазначив він, безпосередньо залежить від політичної волі й «рішучості національних лідерів».

Військовий нагадав, що 24 березня 1999 року Альянс (переважно військово-морські та військово-повітряні формування США, Великої Британії, Франції та Німеччини) розпочав операцію в Югославії.

Думку Кларка підтримав Філіп Брідлав, колишній командир об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (2013–2016). Він сказав, що особисто виступає за пряме втручання, але на сьогодні Альянс навряд чи піде на такий крок.

«Звичайно, я сподівався, що це відбудеться (пряме втручання. – Ред.). Але тут я не оптиміст. Можливо, певна коаліція держав могла б вступитися. Також було б добре, якби вони потенційно мали підтримку ООН», – сказав він.

Брідлав додав, що Штати мають передати Україні більше зброї, тому що нинішня військова допомога є недостатньою.

Як пояснив військовий, Америка передасть чотири РСЗВ і 84 снаряди. «Цих боєприпасів не вистачить навіть на день, згідно з показниками стрільби в США. Крім того, ми збираємося чекати, поки завершаться навчання, перш ніж почнемо рухатися далі, але ми могли б робити це одночасно – вже зараз переносити ракетні системи на поле бою, щоб коли навчання завершаться, вони змогли відразу використати РСЗВ», – вказав Брідлав.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий