Понад половина колаборантів, які перейшли на бік окупантів, представляли ОПЗЖ: названо прізвища

Понад половина колаборантів, які перейшли на бік окупантів, представляли ОПЗЖ: названо прізвища

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на бік ворога перейшло майже 50 політиків, що були депутатами парламенту чи місцевих рад або обіймали посади в органах місцевого самоврядування. Понад 50% зрадників входили до «Опозиційної платформи — За життя».
Найбільше колаборантів-політиків виявилося на Донеччині, Харківщині та Херсонщині. Про це повідомляє телеканал «Еспресо».


Серед найбільш відомих зрадників українського політикуму, які пішли на співпрацю з Росією — народні депутати Віктор Медведчук, Тарас Козак, Ілля Кива з ОПЗЖ та Євген Шевченко і Олексій Ковальов зі «Слуги народу». Є серед колаборантів і колишні нардепи — той же гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо чи самопризначений «керівник» Запорізької області Євген Балицький.

Однак лише цими одіозними прізвищами перелік зрадників не вичерпується.За даними Руху ЧЕСНО, наразі відомо про 47 колаборантів-політиків. Найбільше їх на Донеччині: тут на бік ворога перейшло 12 зрадників. Тільки в Маріупольській міській раді на службу до Росії пішли 9 представників ОПЗЖ (близько половини фракції) та один «слуга» Косенко.

На бік ворога перейшли також депутат Лиманської міської ради та міський голова Святогірська Володимир Бандура.

Не набагато за кількістю політиків-зрадників поступається Донеччині Харківщина: тут назбиралося 10 колаборантів: 6 депутатів місцевих рад, два міських голови (Південне, Балаклія), один селищний голова і одна староста.

9 політиків перейшли на бік окупантів на Херсонщині. Здебільшого це місцеві депутати — представники Херсонської обласної та міської рад, Генічеської районної та міської рад, Корабельної райради міста Херсона.

У Запорізькій області 8 політиків зрадили батьківщину, а окупаційну адміністрацію очолив ексдепутат, регіонал Євген Балицький, який уже видає російські паспорти в Мелітополі.

По три колаборанти знайшлося серед політиків Луганщини (голови громад у Марківці, Міловому та Станиці Луганській) та Сумщині, двоє – в Миколаївській області.

А от на серед місцевих політиків на Чернігівщині, Київщині, Дніпропетровщині, Житомирщині зрадників не виявилось.

Не менш цікавим є аналіз зрадників з точки зору партійної приналежності.

Понад 50% (19 із 34) колаборантів представляють партію «Опозиційна платформа за життя». Це і верхівка партії з Верховної Ради (Медведчук, Козак, Кива), і згадані представники однойменної фракції Маріупольської міської ради. Зрадники знайшлися серед представників ОПЗЖ у Мелітопольській, Енергодарській, Ізюмській міських радах. На бік ворога перейшли також голови Куп’янська, Святогірська та Мілового, що також були обрані від ОПЗЖ.

На другому місці серед партій за кількістю зрадників опинилася «Слуга народу»: в її лавах знайшлося 5 зрадників. Серед них двоє нардепів – Олексій Ковальов щодо якого відкрите кримінальне провадження, та Євген Шевченко, якого затримувала СБУ при спробі покинути Україну. Компанію їм склали мер міста Південного на Харківщині Олександр Брюханов і місцеві депутати з Донецької та Харківської областей.

По троє зрадників знайшлося в партіях «Опозиційний блок» (Запорізька та Донецька області) і «Наш край» (Херсонщина, Чернігівщина, Сумщина).

Два колаборанти виявились у лавах «Батьківщини» (обидва – в Буринській громаді на Сумщині).

Рух «Чесно» опізнав двох зрадників серед членів «Євросолідарності». Однак Старосалтівський селищний голова Едуард Коновалов за даними ЦВК обирався як самовисуванець. Відтак у ЄС одна зрадниця – депутатка Баштанської райради Тетяна Мезіна.

Також один зрадник у складі партії «За майбутнє».

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий