Білорусь «спалює» золотовалютні резерви: грошей лишається дедалі менше

Білорусь «спалює» золотовалютні резерви: грошей лишається дедалі менше

Підтримка розв’язаної Росією війни в Україні дорого коштує Білорусі. У березні через стреси та шоки її золотовалютні резерви (ЗВР) скоротилися на 692,9 млн доларів. Це становить 8,4% їхнього загального обсягу.
Понад те, у лютому-2022, коли Росія вторглася до України, резерви Білорусі скоротилися на 259,1 млн доларів, або на 3%. У підсумку ж станом на 1 квітня 2022 року, їхня загальна сума склала 7,57 млрд доларів, йдеться в матеріалі каналу «Наші гроші | Пакуль не екстримісцкі».


Зазначається, що основних втрат ЗВР зазнали в іноземній валюті. Зокрема:

  • її частка знизилася із 43% до 37%;
  • на цьому фоні частка золота збільшилася з 40% 44%.

«У перерахунку на долар США та з урахуванням зростання цін на дорогоцінний метал, вартість золота в резервах складає 3,34 млрд дол. А іноземної валюти залишилося всього 2,8 млрд дол. Частка ж інших активів у резервах дуже мала», – йдеться у матеріалі.Міжнародні резерви Білорусі скорочуються

При цьому наголошується, що збитки від курсових різниць у березні-2022 в іноземній валюті склали 730 млн доларів, або 21%. З них:

  • 100 млн доларів було витрачено на погашення боргу;
  • решта – продаж валюти для підтримки рубля та переведення валютних резервів в інші активи.

«Не вселяє оптимізму й той факт, що «живих» грошей у складі резервів залишається все менше. Золото та спеціальні права запозичення МВФ мають скоріше фундаментальний зміст, ніж практичний, тому що не можуть оперативно використовуватись для підтримки рубля або оплати боргів», – резюмується в матеріалі.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий