Главная / Новости / Экономика / Ціни на опалення зростають, але не для всіх: звідки береться величезна різниця

Ціни на опалення зростають, але не для всіх: звідки береться величезна різниця

За визначення вартості тепла в Україні відповідає місцева влада. Через зростання цін на газ у Європі та світі вітчизняні теплокомуненерго теж анонсували подорожчання. Водночас у різних регіонах України тарифи на опалення сильно відрізняються.Про те, як змінюються для українців і компаній ціни на опалення і чому в містах різна ціна – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.Раніше вказувалося, що зростання ціни на опалення в Україні може скласти 15-40%. Після цього уряд і місцева влада підписали меморандум, яким передбачається, що ціни на опалення в країні рости не будуть. Так, держкомпанія НАК «Нафтогаз України» буде продавати газ теплокомуненерго за низькою вартістю.

Якщо для населення тарифи поки підвищувати не будуть, то релігійні, комерційні та бюджетні організації платитимуть уже за новими цінами. У Києві 1 Гкал тепла тепер буде коштувати 2700-2900 грн.

Читайте также   В Україні з 1 січня введуть нові правила для ФОПів: що зміниться і на кого чекають великі штрафи


У розпорядженні на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА) говориться, що тариф підвищиться на 50%. Виходить, що якщо в 2020 році за 1 Гкал тепла треба було платити 1654 грн, то в 2021-му ціна буде на 1-1,5 тис. грн більше.

І що, платити будемо як і раніше?

Навіть якщо в результаті ціни на тепло не будуть рости, за газ все одно доведеться платити значно більше, ніж торік. Наприклад, якщо на газове опалення будинку щомісяця витрачають 250 кубометрів палива:

  • у 2020-му треба було платити 1350;
  • у 2021-му треба буде заплатити 1990 грн.

Річний тариф для населення перебуває на рівні 8 грн за куб, і змінювати його не будуть до травня 2022 року. Водночас місячні ціни і тариф постачальника останньої надії (ПОН) збільшується щомісяця. У жовтні вартість в останньому збільшилася з 12 до 16,56 грн за куб.

Читайте также   В українця відібрали машину за борг з опалення

Чому в областях різні тарифи?

Різниця в тарифах на тепло в Україні може досягати величезних сум. Існує ціла низка причин, наприклад, технологія виробництва тепла, заходи енергозбереження. Але, звичайно, найбільше на ціни впливає місцева влада, оскільки вона затверджує програму і відповідає за стан мереж комунальних підприємств.

У структуру собівартості тепла входять:

  • витрати на паливо;
  • витрати на оплату праці;
  • податки;
  • амортизація обладнання;
  • ремонтні та профілактичні роботи;
  • плановий прибуток.

Варто зазначити, що на розрахунки впливає наявність лічильників. Встановлення приладів обліку, що дозволяють проводити оплату тільки за реально отримані послуги – один із способів економії.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий