Главная / Новости / Дефолт на порозі, грошей вистачить на два місяці: вихід тільки один

Дефолт на порозі, грошей вистачить на два місяці: вихід тільки одинСкорочення робочих місць, втрата міжнародної підтримки, і в кінцевому підсумку – дефолт

Все це може стати реальністю України вже в найближчому майбутньому, попереджають експерти. А уникнути цього можна, якщо влада виконає дані Міжнародного валютного фонду обіцянки.


Відзначається, що фактично єдиними джерелами фінансування для України в даний час є Всесвітній банк, Європейський Союз і єврооблігації. Однак, всі вони як раз і прив’язані до вищезазначеного траншу в $ 1,9 млрд від МВФ.

За словами економістів, мільярда доларів, який зараз є у Мінфіну, вистачить тільки до листопада цього року.

Далі уряду доведеться, наприклад, натиснути на держбанки, щоб вони скуповували більше доларових ОВДП, розповів головний виконавчий директор ІК Dragon Capital Томаш Фіала.

Читайте также   Прогноз для Украины на неделю: правительство может уйти в отставку

Тільки з початку цього року таких держпаперів було випущено на $ 2 млрд, а погашено на $ 1,8 млрд. Тобто чистий приплив валюти склав $ 200 млн. Але це дуже мало в порівнянні з потрібною Мінфіну сумою.

Цих грошей вистачить ще максимум на два місяці – тобто до кінця 2018 року. Далі потрібно хіба що залазити в “кишеню” Нацбанку.

Але цей варіант слабо підходить. Резерви регулятора потрібні для балансування платіжного балансу країни, і ніяк не можуть використовуватися для фіскальних цілей або для погашення витрат з бюджету.

“Жоден інвестор – ні МВФ, ні офіційні кредитори, ні приватні кредитори таку практику не вітають. Це дуже сильно їх відлякує”, – пояснює Фіала.

Читайте также   Украинцы заплатят налог за квартиры: кому придется отдать от 5 тысяч гривен

До того ж, є країни, де така практика мала лише негативний вплив. Останні два яскравих приклади в цьому році – Аргентина і Туреччина. Саме через спроби президента Туреччини Реджепа Ердогана впливати на Національний банк країни з метою зниження процентних ставок, турецька ліра девальвувала з початку року майже на 27%. Аргентинський песо – більше ніж на 30% з початку року.

Другий варіант ще страшніший – оголосити дефолт. А це означає падіння економіки, девальвація, інфляція. А далі як сніжний ком: країна знову зануриться в важкі часи 2014-2015 років з усіма витікаючими наслідками.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...