Главная / Новости / Общество / Facebook заблокував сторінку, де збирали гроші на операцію 14-річної українки

Facebook заблокував сторінку, де збирали гроші на операцію 14-річної українки


Компанія Facebook переживає не найкращі часи через скандал навколо збору персональних даних користувачів. Тим часом блокування відбуваються і в Україні. 29 березня Facebook раптово закрили кампанію зі збору коштів на операцію 14-річній киянці з тієї причини, що гроші нібито перераховують в країну, що підпадає під санкції США.

Про це інформує Ain.ua.Українка Вероніка Хоменко потребує операції, яку готова провести німецька клініка, яка раніше успішно вилікувала пацієнтку від кісткового туберкульозу. Вартість операції складає 26 000 євро, з яких батькам дівчинки Андрію та Олені Хоменко через різні благодійні фонди вдалося зібрати тільки 3000. Переказ необхідно зробити до 28 травня, тому батько дитини, щоб прискорити збір коштів, організував збір пожертвувань в соціальній мережі Facebook — в цьому йому допоміг друг з США.

Читайте также   Педан, Руслана, чемпион мира и известные врачи вакцинировались в прямом эфире. Видео

В рамках кампанії за кілька днів вдалося зібрати майже $ 1000, проте потім Facebook раптово заблокувала сторінку приймання пожертвувань і повідомила, що зробить повне повернення коштів донорам. Андрій звернувся в техпідтримку, щоб розібратися в ситуації.

В ході листування з агентом Facebook з’ясувалося, що фандрейзинг закрили через те, що користувач, на користь якого збиралися кошти (тобто Андрій Хоменко), підпадає під санкції США.

У Андрія українське громадянство, а зареєстрував фандрейзинг американець, пройшовши всі передбачені соцмережею процедури. На прохання надати будь-які законодавчі акти, згідно з якими Україна підпадає під санкції США, агент техпідтримки Facebook просто закрив звернення лаконічною відпискою «ми не можемо вам допомогти».

Андрій вважає, що помилки немає і причиною блокування кампанії стало його громадянство.

«За правилами Facebook, якщо частина країни знаходиться під санкціями, то і вся країна перебуває під санкціями. З огляду на те, що Крим — це частина України, то і вся країна автоматично потрапила туди ж», — пояснив він AIN.UA.

Читайте также   «Думает задницей»: Кондратюк резко высказался в адрес Добрынина, комментируя его участие в российском «Холостяке»

Новий фандрейзинг Хоменко не починав, адже сім’я все ще сподівається достукатися до Facebook.

«Ми намагаємося привернути до цієї ситуації максимальну увагу і це, можливо, допоможе нам відновити збір грошей. А так намагаємося використовувати альтернативні платформи для фандінга», — розповів Андрій.

Батько дівчинки також написав відкритого листа Цукербергу, охоплення якого на сьогодні, за його словами, вже досягло 20 000 переглядів. Однак сам Марк поки не прореагував.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...