Главная / Новости / Экономика / Газ, електрика та опалення: що буде з тарифами на ЖКГ

Газ, електрика та опалення: що буде з тарифами на ЖКГ

Тарифи на комунальні послуги (газ, електрику, опалення) зростати не будуть. Україна готова до опалювального сезону.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в парламенті.«По тарифній політиці…З ініціативи президента уряд розробив чіткий план, який передбачає 5 прорахованих кроків», — заявив Шмигаль.

План Кабміну передбачає:

1. Тарифи на газ для населення незмінні

За словами прем’єра, в травні в Україні запустили річний продукт, який передбачає ціну менше 8 грн за куб. м, ціна не змінюється весь опалювальний сезон.

2. Тарифи на тепло і гарячу воду незмінніШмигаль зазначив, що ці тарифи встановлює місцева влада.

Читайте также   Пенсії в Україні зросли: хто і скільки отримає з 1 грудня

«Ми забезпечили всі умови, щоб підвищення тарифів не було і будемо на цьому наполягати. «Нафтогаз» пропонує трирічний контракт — 7,42 за куб газу для цього опалювального сезону, ця ціна не буде збільшуватися. У місцевих керівників немає об’єктивних підстав підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду», — зазначив він.

Шмигаль додав, що вже 70% ТКЕ уклали трирічний контракт, уряд працює над питанням компенсації ТКЕ різниці в тарифах. понад 300 млрд гривень будуть перераховані ТКЕ на це.

3. Кабмін знизив тарифи на е/е для 80% домогосподарств — з 1 жовтня тариф складе 1,44 грн для тих, хто споживає менше 250 кВт на місяць. Для тих, хто споживає більше — тариф залишиться без змін. Тарифи на електроопалення також зростати не будуть.

Читайте также   Зеленський заявив, що Україні варто відмовитися від газу: усі перейдуть на електроенергію

4. Уряд запропонував додатково цього року виділити 12 млрд гривень на субсидії, всі хто потребує субсидій, їх отримує.

«Ніякої заборгованості по субсидіях немає», — заявив прем’єр.

5. Україна готова до опалювального сезону, технічна готовність регіонів вже більше 90%, а запаси газу в сховищах перевищили 18,5 млрд куб. м.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий