КНДР і Південна Корея домовились про завершення 70-річної війни

КНДР і Південна Корея домовились про завершення 70-річної війни

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин та президент Південної Кореї Мун Чже Ін домовилися у п’ятницю нарешті закінчити війну, яка формально тривала між країнами майже 70 років, та досягнути повної денуклеаризації Корейського півострова.
Про це повідомляє Bloomberg News.


Північна та Південна Кореї технічно залишаються у стані війни, оскільки війна 1950-1953 років закінчилася укладенням перемир’я, а не мирного договору.

Домовленості завершити війну лідери досягнули під час історичного саміту у п’ятницю, який вони проводять у південній частині демілітаризованої зони, що розділяє дві країни, і на якому вони підписали відповідну декларацію.
 Кім Чен Ин та Мун Чже Ін заявили, що наступного місяця вони проведуть військові переговори і будуть домагатися «поетапного роззброєння», не надавши більш детальної інформації.

Вони оголосили, що планують формально проголосити резолюцію про завершення війни і перетворити нинішнє перемир’я в мирний договір до кінця року.

Обидві сторони «підтвердили свою спільну мету без’ядерного Корейського півострова шляхом повної денуклеаризації».

«Південна і Північна Корея домовилися докласти зусиль для забезпечення підтримки і співпраці міжнародного співтовариства у справі денуклеаризації Корейського півострова», — йдеться в заяві за підсумками зустрічі.

Стоячи поруч з главою Південної Кореї, Кім Чен Ин звернувся до міжнародних ЗМІ, заявивши, що дві Кореї — це єдиний народ, який повинен працювати разом задля возз’єднання.

«Ми не ті люди, які повинні протистояти один одному … ми повинні жити в єдності. Ми довго чекали, коли цей момент трапиться. Всі ми», — цитує лідера КНДР CNN.

«Ми зможемо насолоджуватися миром і процвітанням на Корейському півострові, не боячись війни», — додав Кім Чен Ин.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий