Коломойський та Боголюбов вивели з Привату понад півтора мільярда – озвучено схему

Коломойський та Боголюбов вивели з Привату понад півтора мільярда – озвучено схему

У 2014 році 42 компанії, які зареєстровані в Дніпропетровській області, уклали фіктивні угоди на поставки товарів, завдяки яким вивели з України на Кіпр 1,7 млрд доларів
 Про це йдеться в розслідуванні Reuters.

За інформацією іноземних журналістів, компанії отримували кредити в Приватбанку за часів, коли він належав олігархам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Вказану суму українські фірми перерахували 6 компаніям з Великобританії і Британських Віргінських островів як передоплату за майбутні поставки товарів (закупівля марганцевої руди, мазуту, кранів і іншого), проте жодна з них так і не поставила товар. При цьому всі вони зберігали отримані кошти в кіпрському філії Приватбанку.


Наприклад, в розслідуванні фігурує дніпропетровська компанія Profit. За інформацією видання, в серпні 2014 року Profit перерахувала 48,5 млн доларів британській фірмі Trade Point Agro в якості попередньої оплати за поставку 24 250 тонн поліетилентерефталату.

Trade Point Agro не поставила продукцію, а отримані від українського замовника кошти перевела на рахунок кіпрської філії Приватбанку. Український суд виніс рішення проти Trade Point Agro, зобов’язавши повернути мільйони, чого так і не зробили.
Крім того, журналісти Reuters стверджують, що деякі з компаній, які кредитував Приватбанк, мають ознаки фіктивності. Наприклад, кореспондент впливового видання відвідав адреси, за якими зареєстровані Trade Point Agro, Teamtrend Limited і Collyer Limited, фірм за вказаними адресами знайти не вдалося. Крім того, Trade Point Agro і Teamtrend мали загального директора, а Teamtrend і Collyer мають загальних секретарів та директорів.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий