Курс долара може кардинально змінитися вже після Нового року: скільки заплатимо за валюту

Курс долара може кардинально змінитися вже після Нового року: скільки заплатимо за валюту

В Україні вже у січні курс долара може значно зрости. Серед аналітиків є навіть припущення, що після новорічних свят за американця проситимуть понад 28 грн. Інші ж експерти вірять, що валюта буде у відносно стабільному діапазоні. У будь-якому разі ситуація залежатиме від низки факторів та подій у нашій країні.


Як і чому може змінитися курс долара, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.Що буде з доларом: є два прогнози

Єдиної думки щодо вартості долара у 2022 році у провідних аналітиків поки що немає. Наприклад, керівник відділу аналітики ForexClub Андрій Шевчишин вважає, що у січні курс американця суттєво злетить і може подорожчати на цілу гривню!
І цей прогноз складений з урахуванням того, що нової військової ескалації з боку РФ усе ж таки не відбудеться, а газу вистачить на забезпечення потреб країни. При цьому експерт припускає, що перша половина січня буде ще спокійною, а потім можлива девальвація до нової психологічної позначки.

«Січень я б розглядав у горизонті до 28,5 грн/$. Перша половина січня зазвичай досить спокійна для ринку. Населення та бізнес перебувають у різдвяних і новорічних відпустках. Немає особливо попиту та пропозиції, експортно-імпортна активність низька. Як наслідок, курс буде триматися на позначках, які ми побачимо до кінця року. З невеликими несуттєвими коливаннями», – каже Шевчишин.

Курс долара в Україні навряд чи знизиться до кінця року.

За словами експерта, якщо потік новин щодо можливого повномасштабного вторгнення РФ посилюватиметься, то це натисне на інвесторів, які захочуть виводити капітал з України. Відповідно буде тиск і на гривню.

Також через деякий час українським імпортерам енергоресурсів таки доведеться здійснювати активні закупівлі на світових ринках за високих цін на газ і вугілля. Це може бути сильним додатковим імпульсом для курсу.

«Якщо ж посилюватимуться військові ризики, то все залежатиме від масштабів. Тут можна розглядати будь-який курс залежно від того, як реагуватимуть зовнішні інвестори. Плюс населення почне активно знімати гривню і переводити її в долар, щоб уберегтися від ризиків», – зазначив Шевчишин.

Як змінювався курс долара в Україні

А ось аналітикиня Concorde Capital Євгенія Ахтирко дотримується іншої думки та вважає, що курс долара, ймовірно, залишиться на позначках 27-27,2 грн/$. За її словами, раніше очікувалося, що листопадове зростання американця стабілізується в грудні, а в січні курс міг би закріпитися на нижчих рівнях.

«Така тенденція з’явилася, але, як бачимо, минулого тижня знову посилилися негативні очікування. Це було пов’язано із заявами президента РФ Володимира Путіна про ультиматум щодо НАТО та України. Зараз зберігається невизначеність у частині російсько-українських відносин, і вона не так швидко нівелюється, як очікувалося. Тому впливатиме на курс у грудні і, ймовірно, у січні», – говорить Ахтирко.

 

Курс може зрости, якщо РФ піде на нову агресію проти України.

За її словами, окремий тиск на курс чинитиме і питання постачання газу. Ахтирко зазначає: якщо ризики спадатимуть, то долар може повернутись у рамки нижче 27 грн, а якщо навпаки, то курс перевищуватиме цю психологічну позначку.

«Максимальні можливі значення курсу – 27-27,2 грн/$. Поки що я не бачу причин, щоб максимум курсу оновився, але це можливо в разі дуже негативного розвитку подій», – стверджує аналітик.

Долар почав зростати в листопаді. Чому?

В Україні курс долара упевнено знижувався до середини листопада. Ще півтора місяця тому американця продавали за 26 грн/$. Але потім ситуація змінилася і за лічені тижні вартість валюти сягнула понад 27 грн/$.

Таку ситуацію частково можна пояснити традиційним подорожчанням долара на кінець року. І проблема не лише в необхідності погашати кредити та витрачати американську валюту на купівлю енергоресурсів. Свою роль також відіграли новини.

Уже тривалий час великі світові ЗМІ, військові та політики обговорюють імовірність військової нової агресії Росії проти України. Це теж завдало значного удару по валютному ринку.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий