Курс рубля рекордно впав після приниження Путіна у Курській області,— The Telegraph
Російський рубль ослаб до найнижчого рівня з кінця травня після того, як Київ почав вторгнення на територію Росії.
За даними London Stock Exchange Group лише за добу рубль подешевшав на 1,9%, пише The Telegraph. А за п’ять днів з початку прориву у Курській області російська валюта втратила 6%.
Захід ЗСУ на територію РФ обвалив рубль
Євро натомість полетів угору. За кілька годин торгів валюта подорожчала на 4,5%, до 99,13 руб. Це стало найвищим рівнем із 23 травня.
Видання Financial Times підтвердило падіння рубля.
“Вторгнення України на територію Росії вплинуло на курс рубля. Російська валюта втратила 4 відсотки вартості з кінця минулого тижня і торгується на рівні 90,6 за долар США, що є найнижчим рівнем з кінця травня”, — повідомили аналітики видання.
Економіка Росії піде на дно після закінчення війни
Економіка Росії тісно пов’язана з війною, і перехід на мирні рейки може призвести до серйозних економічних проблем. Зростання ВВП Росії забезпечується державними замовленнями та споживанням, пов’язаними з війною, що робить її вразливою до змін у військових витратах. Про це йдеться в аналізі німецького видання Welt.
Повідомляється, що навіть після завершення війни Путіну доведеться підтримувати воєнну промисловість, щоб уникнути глибокої кризи та задовольнити інтереси бенефіціарів війни, які отримують вигоду від поточного стану справ.
Путін заявляв, що російський оборонний сектор включає 6 тисяч компаній та 3,5 мільйона співробітників, а також 10 пов’язаних компаній, що підкреслює його значний вплив на економіку країни. Зменшення військових витрат може призвести до масових звільнень та соціальної нестабільності.
Хоча у першій половині 2024 року ВВП Росії зріс на 4,7%, а за підсумками року очікується зростання на 3,5-4%, це зростання не є стійким і залежить від продовження війни. Падіння курсу рубля, яке призвело до того, що Росія опустилася з 8 на 11 місце в списку найбільших економік світу, також свідчить про вразливість російської економіки.
Перехід на мирні рейки вимагатиме від Росії значних структурних реформ та диверсифікації економіки, що може бути складним завданням, враховуючи корупцію, санкції та залежність від експорту природних ресурсів. А найважливіше — скорочення військових витрат може призвести до соціальних заворушень та політичної нестабільності.