Літній відпочинок в Карпатах — скільки це коштує

Літній відпочинок в Карпатах — скільки це коштує

На прохання Мар’яни П’єцух пишу про вартість літнього відпочинку у Карпатах. У нашому випадку це смт Славське Львівської області.

Отже, по порядку.




Житло ми бронювали заздалегідь — на три місяці наперед. Кількість людей — двоє дорослих і одна річна дитина. Орієнтувалися на приватну садибу, оскільки важлива була окрема кухня, щоб готувати для дитини, велике подвір’я з якісним рівним газоном і високий басейн, в який неможливо впасти.


Крім того, зважаючи на те, що з дитиною потрібно побільше місця, обрали великий двокімнатній номер (35 кв.м). Ціна такого номера у приватній садибі — 400 грн за добу. Харчування у цю до вартість не включене. (У готелях Славського, звісно, ціни дорожчі, ніж у садибах. Але при цьому у кімнатах, як правило, менше місця).

Щодо харчування. У тій же садибі можна замовити сніданок і пізній обід. Вартість сніданку для однієї людини — 40 грн, обід (ситний, до речі) — 60 грн. Таким чином за двох осіб в день — 200 грн.



Якщо хочеться посидіти в якомусь іншому місці — ціни в ресторанах Славського абсолютно демократичні. На 200-250 грн за двох можна поїсти дуже навіть ситно і смачно.

Щодо покупок продуктів у магазинах. Мене особисто неприємно вразило те, що Славське начебто популярне туристичне селище, а жодного супермаркету тут досі немає. Майже всі магазини сконцентровані біля вокзалу. Продукти у цих магазинах трохи дико розкладені, все на купу, але до цього просто треба звикнути. У магазинах ми найчастіше купували дитяче харчування (сочки, йогурти, кефіри, творожки). Ціни на ці товари тут на кілька гривень дорожчі, ніж у Києві (ладно, для туристів це терпимо, а місцеві хіба так добре заробляють?).

Крім того, біля вокзалу є ринок, де можна купити свіжих овочів та фруктів. Ціни абсолютно нормальні і все смачне.

Щодо транспорту. Ми без власного автомобіля і звикли користуватися таксі. У Славську таксі недешеві. Наприклад, від вокзалу до нашої садиби їхати рівно два кілометри і обходитися це задоволення 50 грн в одну сторону. Тобто якщо ми їдемо за продуктами, то на таксі іде 100 грн. Пішки тут ходити важкувато, бо треба підніматися під гору.

На таксі можна і зекономити, орендувавши велосипед — 30 грн на годину.

Взагалі, якщо ви без власного авто, то на таксі тут іде багато грошей. Наприклад, доїхати до гори Захар Беркут (8 кілометрів) — це 100 грн в одну сторону і 100 назад. Якщо раптом захочеться екстріму і піднятися на гору на знаменитому уазику — готуйте 1000 грн.

Тут же напишу, що піднятися на гору Захар Беркут на підйомнику — це 70 грн з людини. Захар Беркут — це, до речі, обов’язкове місце, яке треба відвідати під час відпочинку у Славську.

Підйомники є також на горах Погар (готуйте 60 грн) і Тростян (70 грн).

Щодо екскурсій. Тут пропонують багато варіантів екскурсій, але всі дуже важкі, тому нам з дитиною довелось обмежитись чимось простим. Найпростішою виявилась поїздка в урочище Тустань і на водоспад Кам’янка. Вартість такої екскурсії — 200 грн з людини. Тобто за двох 400.

Щодо інших екскурсій, то, наприклад, на водоспад Шипіт (110 км в одну сторону) — 1000 грн за автомобіль. Ми не замовляли, бо, по-перше, з дитиною заважко, а по-друге, не впевнена, що воно цього вартує.

Як варіант — можна ще поїхати на поїзді у якесь місто на Закарпатті. Наприклад, Мукачево (ми чогось поперлись у Сваляву, там взагалі нецікаво). Купейні квитки туди-назад обійдуться десь у 400-500 грн на двох.

У самому Славську розваг як таких особливо немає. Тож доводиться обходитись тим, що є. Наприклад, посидіти ввечері у гарячому чані на травах. Коштує таке задоволення 600 грн і в один чан поміщається 6 осіб. У нас саме в ці дні у Славську відпочивали друзі, тож вийшло з людини по 100 грн.

Щодо сувенірів. Це справа особиста. Але поїхати з Карпат без чогось на овечій шерсті я не змогла. У підніжжя гори Захар Беркут купила симпатичну і дуже теплу безрукавку, яка, сподіваюсь, грітиме мене в холодні осінні дні. Обійшлося це у 320 грн. Це після того, як поторгувалася. У самому Славську таку продають за 450 грн, але якщо покрутити носом, то готові одразу скинути 100 грн )

Окрема тема у Славську — це аптека. Вона тут одна і встановлює якісь дикі ціни — вищі, ніж у Києві. Елементарну аптечку для відпочинку ми взяли з собою з Києва, тож нічого такого купувати, на щастя, не довелось. Нічого, крім дитячих памперсів. Тут, по-перше, жахливий вибір памперсів, а по-друге, ціни на ці жахливі памперси теж вищі, ніж київські.

Наш відпочинок ще триває. Але якщо підсумовувати, то два тижні відпочинку у Славську невеликій сім’ї з двох дорослих і однієї маленької дитини обходяться приблизно у 15-16 тисяч грн. Це якщо не враховувати дорогу, бо для кожного вона обходитися по-різному.

Думаю, за тиждень такого відпочинку можна вкластися і в 10 тисяч.

За кордоном з такими грошима особливо не відпочинеш, в от в українських Карпатах — запросто. (Ех, були ж часи, коли 16 тисяч грн — це було 2 тисячі доларів, з якими за кордоном можна було розкошувати).

Источник: uainfo

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий