«Може статися трагедія на всю Україну»: у Вінниці зекономили на вчительці і забарикадували першокласників у класі

«Може статися трагедія на всю Україну»: у Вінниці зекономили на вчительці і забарикадували першокласників у класі

Міське управління освіти в цілях економії на вчительці і буквально забарикадували клас партами.
У Вінниці школа №21 потрапила у скандал. Міська влада вирішила скоротити одну ставку вчителя молодших класів і завантажила інший клас «по саму зав’язку».


Про кричущу ситуацію, що склалася, написала мама одного із учнів цього класу в групі «Батьки SOS» Ірина Вітвицька.

Як розповідає жінка, підкріплюючи свої слова фото, зараз батьки першачків 21-ї школи у Вінниці живуть «на нервах». Все через те, що їхніх дітей буквально забарикадували у класі. Парти НУШ розмістили наскільки близько одна від одної, що дітям не те що ходити між рядами, сидіти тісно.«У нас немає відстані до задньої стіни шафи, хоч має бути 65 см. У нас немає проходів між частиною парт заднього ряду, а там де є — вони максимум 40 см (мають бути 50). Діти втиснуті у проміжки 20-25 см (має бути 50) і їхні коліна впираються в передню стінку парти. За будь-якої екстреної евакуації це буде ще одна трагедія на всю Україну. Але ми краще потім шукатимемо винних, аніж зараз будемо запобігати цій ситуації», — написала Ірина Вітвицька.

За словами жінки, закон України обмежує кількість дітей в класі до 30. Площа їхнього класу згідно з санітарними нормами, взагалі може вмістити лише 22 учні, а їх у класі 36.

«Поруч у нас порожній клас. Просто порожній. Це -абсурдно. Це — смішно. Це — несправедливо і боляче. Тому, що місто не хоче затвердити нам два перших класи і погодити фінансування ще однієї ставки вчителя. Замість того, воно 31 серпня звільняє з нашої школи «зайвого» учителя. Ми місяць писали звернення, були тричі у відділі освіти. Нам казали, що в нашу школу не йдуть через низький рівень освіти», — розповіла жінка.

За словами мами першокласника, батьки написали звернення до Міністерства освіти України, є також депутатські звернення до міського голови.

Батьки — користувачі Мережі обурилися побаченим:

  • У нас все через одне місце! Ніхто не врахував, що приміщення не розраховані на таку кількість меблів, в класах повинно бути по 15 людей не більше, тоді б і було більш менш. А так в старі класи впихнули по 30-35 парт окремих, звичайно місця немає! А де зона ігор, зона шаф з методичними матеріалами?
  • Це просто жах. Ставлять на дітях і батьках експерименти. Ніякої поваги і людського ставлення, тільки фінансова вигода.
  • У нас те ж саме. 37 осіб, пройти неможливо. А про те щоб зробити посеред класу ігрову зону як по НУШу і мови бути не може, тому що друга зміна і 37 парт!
  • У нас в Борисполі була схожа ситуация, батькі пройшли три виконкоми, залучали ТБ, купу нервів витрачено, але додатковий клас був відкритий.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий