Родичі жертв катастрофи МН17 дали свідчення в Гаазі і звинуватили Росію у брехні

Родичі жертв катастрофи МН17 дали свідчення в Гаазі і звинуватили Росію у брехні

Родичі 298 жертв рейсу МН17 Malaysian Airlines, що беруть участь у голландському судовому процесі, в понеділок, 6 вересня, звинуватили Росію у брехні щодо її ролі в катастрофі літака. Москва, зі свого боку, заперечує будь-яку відповідальність.
Як розповів Reuters, у Нідерландах в судовому залі Схіпхол поновився судовий процес у справі про збитий рейс МН17. У понеділок слово було надано рідним і близьким загиблих в авіакатастрофі Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур 17 липня 2014 року над територією Донецької області.


Родичі загиблих зіслалися на результати міжнародного розслідування, під час якого фахівці дійшли висновку, що пасажирський літак був збитий над східною Україною ракетою, випущеною проросійськими бойовиками. Йдеться про російську ракету класу «земля-повітря», випущену з російської бази на кордоні з Україною.

«Вони брешуть, ми знаємо, що вони брешуть, і вони знають, що ми знаємо, що вони брешуть», – заявила у суді Ріа ван дер Стін, яка втратила під час фатального польоту батька і мачуху, підкресливши, що вона цитує покійного радянського письменника дисидента Олександра Солженіцина.Ріа ван дер Стін додала, що вона, як і інші постраждалі, добре розуміє, на кому лежить відповідальність за смерть її близьких. Жінка стала першою родичкою жертв, які взяли слово в суді і будуть виступати під час розгляду справи найближчі три тижні. Очікується, що до суду звернуться не тільки представники Нідерландів, а й Австралії, Малайзії, Нової Зеландії, Канади, Німеччини, Великобританії та Індонезії.

Австралійка Ванесса Різк, яка також у понеділок взяла слово, заявила, що саме президент Росії Володимир Путін і його уряд стали частиною «політичного жаху», який і призвів до катастрофи.

«Я досі не можу уявити, що наша сім’я опинилася в епіцентрі жахливої і смертоносної політичної кризи», – сказала суддям Різк, яка втратила обох батьків в авіакатастрофі, коли їй було 22 роки. Вона підкреслила, що її батьки не грали ніякої ролі в політиці, яка призвела до їхньої смерті.

У ролі підозрюваних у судовому процесі фігурують троє росіян і громадянин України. Їх звинувачують у вбивстві. Підсудні – росіяни Сергій Дубинський, Олег Пулатов та Ігор Гіркин і українець Леонід Харченко – досі не брали участі в слуханнях. Пулатов – єдиний, хто взяв адвокатів, інших судять заочно. Через свого адвоката Пулатов заперечував свою причетність.

Після декількох років збирання доказів у травні 2018 року група міжнародних слідчих дійшла висновку, що пускова установка, використана для запуску ракети, належала 53-й російській зенітно-ракетній бригаді ППО російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У понеділок судді заявили, що очікують винесення вироку в кінці 2022 року.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий