На тлі скандальних звинувачень: Зеленський звільнив командувача Содоля

На тлі скандальних звинувачень: Зеленський звільнив командувача Содоля

Нардепка Мар’яна Безугла заявила, що командувач Об’єднаних сил Юрій Содоль допустив просування ЗС РФ. Представник однієї з бригад Нацгвардії Богдан Кротевич звинуватив його в тому, що він “вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал”.
Президент Володимир Зеленський повідомив про нову кадрову перестановку у Збройних силах України, командувача Об’єднаних сил Юрія Содоля замінить Андрій Гнатов. Про це відомо з його звернення, опублікованого у соцмережах ввечері 24 червня.


Зеленський провів зранку нараду з військовим керівництвом. На ній були присутні головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, начальник Генштабу Сергій Шептала та міністр оборони Рустем Умєров. Серед тем для обговорення були й “кадрові питання” у війську.

“Я ухвалив рішення замінити командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Юрія Содоля на бригадного генерала Андрія Гнатова”, — повідомив президент.На сайті Офісу президента з’явились відповідні укази від 24 червня 2024 року.

Юрій Содоль, Содоль, звільнення Содоль, звільнили Содоля, Андрій Гнатов, Гнатов, Об’єднані сили, Зеленський, Зеленський новини, ЗСУ
Укази президента щодо перестановки в Об’єднаних силах ЗСУФото: Скриншот

Чим був відомий Содоль?

Юрій Содоль був призначений командувачем Об’єднаних сил 11 лютого. Це сталося на тлі призначення нового головнокомандувача — Олександра Сирського — та формування нової команди шляхом цілої низки перестановок. До того часу посаду обіймав Сергій Наєв, звільнений 10 лютого.

Содоль — генерал-лейтенант та учасник АТО, був командиром 25 окремої повітряно-десантної бригади. Раніше був заступником командувача Десантно-штурмових військ та очолював Морську піхоту. Має звання Героя України, а також ордени “За мужність” 3-го ступеня, Богдана Хмельницького 3-го ступеня та медаль “За військову службу Україні”.

Юрій Содоль, Содоль, генерал Содоль, командувач Содоль
Фото Юрія СодоляФото: Ukrainer

22 червня нардепка Мар’яна Безугла звинуватила Содоля у втраті позицій на напрямку Торецька на Донеччині та пияцтві під час прориву ЗС РФ.

“За добу до можливого прориву Содоль знімає з місця бригаду і заводить підрозділ, який уже зазнав втрат і має знижену боєздатність. Події розвиваються так, що недалеко до виходу на трасу. Підготовлених фортифікацій знову немає! Бої в Шумах”, — зазначала вона.

Керівник штабу бригади “Азов” Нацгвардії Богдан Кротевич заявив, що подав заяву у ДБР з закликом провести розслідування щодо Содоля. За даними ЗМІ, військовий запідозрив командувача у перевищенні повноважень та некомпетентності, які призвели до втрат.

“Написав листа в ДБР з закликом про відкриття розслідування на одного військового генерала, який, на моє переконання, вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал. Мені все одно чи почнуть розслідування проти мене і мені байдуже, чи посадять мене в тюрму”, — наголосив Кротевич.

Що відомо про Гнатова?

Бригадний генерал Андрій Гнатов закінчив Харківський інститут танкових військ. З 2016 до 2018 року він керував штабом 36 окремої бригади морської піхоти, а з 2018 до 2021 року — й самою бригадою.

У 2022 році Гнатов став заступником командувача військ ОК “Південь”, у червні того ж року отримав звання бригадного генерала та шеврон від Зеленського. За 2022 рік встиг очолити оборону Миколаєва та стати одним з командувачів звільнення Херсонської області.

Андрій Гнатов, Гнатов
Фото Андрія ГнатоваФото: Міноборони України

У 2023 році генерал керував обороною Бахмута. Також він був одним з офіцерів, які формували підрозділи оновленої морської піхоти з частин, що залишили окупований Крим. Має медаль “За військову службу України”, орден Богдана Хмельницького 3-го ступеня та нагороду “Хрест бойових заслуг”.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий