На Вінниччині 13-річний хлопчик врятував молодшого братика з крижаної води

На Вінниччині 13-річний хлопчик врятував молодшого братика з крижаної води

У селі Рахни, що на Гайсинщині, ледь не загинув чотирирічний хлопчик. Разом із старшим братом та друзями він пішов кататись з гірки. Куди часто взимку ходить місцева дітвора. Та санки Максимка наїхали на камінь і звернули до річки.  Хлопчик провалився у крижану воду. Рятувати його кинувся тринадцятирічний брат Артем.


 “Я підійшов до краю льоду, подав руку, але він не реагував. Я заліз у воду, підняв його, поклав на лід, але куртка була тяжка і лід проламувався. То я його виніс на той берег”, – розповідає Артем Шевчук.

 

 

Непритомному братику Артем намагався зробити штучне дихання. Та марно – хлопчик не дихав. Тож почав кликати на допомогу. Його крики почули люди, які живуть неподалік річки. Вони, якраз, рубали дрова на подвір’ї.

 
“Ми прибігли, зняли з себе верхній одяг, роздягнули хлопчика і закутали в теплий одяг. Потім витягнули на місток і понесли до себе додому”, – каже жителька с.Рахни Вероніка Носкова.

Туди викликали і фельдшера. Вона зробила дитині штучне дихання і масаж серця. Хлопчик почав відкашлювати воду. Та до тями не приходив. Тож, не гаючи часу, Максима повезли до лікарні у Гайсин.Фельдшер каже, якби чекали швидку, хлопчик, мабуть, не вижив.

 

“Коли я його розвернула, він був синій і бездиханний. Втягував в себе повітря і хрипів. Крім того, у нього було сильне переохолодження. Температура тіла була 26,4 градуси. Ще 2 градуси – і все, втратили б дитину”, – розповідає фельдшер Юлія Швець.

Хлопчика забрали в реанімацію та під’єднали до апарату штучного дихання. За його життя  лікарі боролись тиждень. Наразі він вже вдома. Та його мати й досі не може оговтатись від того, що сталось.

“Я дуже-дуже щиро дякую всім, хто допоміг врятувати. І бажаю, ніколи не пережити того, що пережили ми”, – плачучи, каже мама Максимки.

Усіх, хто допомагав врятувати хлопчика місцева влада відзначила грошовими преміями. А його братика Артема – нагородили грамотою та номінували на найвищу для рятувальників відзнаку – «Герой-рятівник року».

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий