«Нагірного Карабаху» не існує: Азербайджан нагадав Росії, чия це територія

«Нагірного Карабаху» не існує: Азербайджан нагадав Росії, чия це територія

Міністерство оборони Азербайджану вимагає РФ вивести війська Вірменії з визнаних у світі територій Азербайджану і більше не використовувати вираз «Нагірний Карабах», бо його не існує, а є — Азербайджан.


Джерело: Міноборони АзербайджануДослівно: «Міноборони Азербайджану закликає Міноборони РФ відповідно до положень тристоронньої заяви забезпечити повне виведення залишків вірменської армії та незаконних вірменських збройних формувань з визнаних міжнародним співтовариством територій Азербайджану, не представляти у спотвореній формі пересування збройних сил Азербайджану в межах суверенних територій нашої країни, не використовувати вираз «Нагірний Карабах» та правильно вказувати назву територій Азербайджану».

Деталі: 25 березня відбулася телефонна розмова міністра оборони Азербайджану генерал-полковника Закіра Гасанова з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу.
Глави відомств обговорили ситуацію у невизнаній Нагірно-Карабахській республіці, де тимчасово дислоковано російський миротворчий контингент.

В Азербайджані заявили, що «висловлюють жаль у зв’язку з односторонньою заявою Міноборони РФ від 26 березня 2022 року» (там РФ звинуватила Азербайджан у порушенні договору та вторгненні в зону відповідальності «миротворців» РФ — ред.).

Азербайджан зазначає, що немає жодної адміністративно-територіальної одиниці під назвою «Нагірний Карабах». А назва села, що згадується у заяві, не Фурух, а Фаррух.

Гасанов заявив Шойгу, що на пунктах проводиться уточнення позицій та місць дислокації, але незважаючи на це, вранці 26 березня члени незаконних вірменських збройних формувань зробили спробу здійснити диверсію проти підрозділів Азербайджанської армії.

Азербайджан заявив, що не порушував положень тристоронньої заяви від 10 листопада 2020 року, на відміну від Вірменії.

Дослівно: «Досі не виконано повного виведення залишків вірменської армії та незаконних вірменських збройних формувань з території Азербайджану відповідно до пункту 4 цієї заяви».

Також в Азербайджані вважають, що заява РФ «суперечить характеру двосторонніх відносин» та декларації про союзницьку взаємодію, підписану 22 лютого 2022 року.

Довідково: Наразі кордони між Вірменією та Азербайджаном не демарковані, що приводить до конфліктів та збройних сутичок.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий