Найбільший збій у Facebook, Instagram і WhatsApp: робота соцмереж почала відновлюватися через 7 годин

Найбільший збій у Facebook, Instagram і WhatsApp: робота соцмереж почала відновлюватися через 7 годин

У соцмережах Facebook, Instagram, TikTok, а також месенджері WhatsApp 4 жовтня стався найбільший збій – вони стали недоступні близько 18:25 і лише через 7 годин робота почала відновлюватися. У компанії заявили, що вони зіткнулися з мережевими проблемами.
 Про збої свідчать дані на сайті Downdetector, який відстежує несправності в роботі популярних інтернет-ресурсів – тільки щодо Facebook надійшло 10 мільйонів скарг по всьому світу. Водночас були повідомлення про проблеми з доступом до Twitter, Google, Telegram, Amazon, Netflix, Steam, PlayStation та забороненої в Україні «ВКонтакте».
Збій у роботі десктопної версії Facebook.
Не працює десктопна версія Instagram.

Реакція компанії


Спочатку компанія заявила, що знає про проблему і працює над усуненням, а також попросила вибачення у користувачів за незручності.

Реакція Facebook.
 

Потім з’явилася реакція техдиректора Facebook Майка Шрепфера. Він заявив, що компанія зіткнулася з мережевими проблемами.«Я дуже перепрошую. Команди працюють настільки швидко, наскільки можливо, щоб оперативно все відновити», – написав він в Twitter.

Пост Майка Шрепфера.
 

Зі свого боку видання Reuters уточнило, що може йтися про проблему в роботі системи доменних імен (DNS). Система відповідає за можливість користувачам знаходити сторінки соцмереж в інтернеті. Злам ззовні експерти назвали малоймовірним. На їхню думку, це сталося через внутрішню помилку.

Згодом представник Facebook заявив газеті The New York Times, що сервіси поступово відновлюються, але це займе певний час. Скільки саме, він не уточнив.

 
Збій у Facebook.
Збій в Instagram.
Збій у WhatsApp.
 

Також на неактивні сервіси скаржилися користувачі Twitter із різних країн, а деякі навіть стали іронізувати з цього приводу, враховуючи, що ця соціальна мережа працює стабільно.

Коментарі в Twitter про неактивні сервіси Facebook.
 
Коментарі у Twitter про неактивні сервіси Facebook.
Коментарі в Twitter про неактивні сервіси Facebook.
Дехто почав жартувати з приводу збоїв.
 

Зазначимо, що всіма трьома платформами володіє компанія Facebok.

Наслідки збоїв

Засновник Facebook Марк Цукерберг вже втратив 6,6 мільярда доларів і спустився на шосте місце в рейтингу мільярдерів. Акції компанії в понеділок, 4 жовтня, подешевшали більш ніж на 5%. Таким чином стан Цукерберга знизилося до 120,9 мільярдів доларів.

Водночас впали акції і інших компаній: Twitter – на 6%, Amazon і Apple – на 2,8% кожна, Netflix – на 2,3%.

 

Відзначимо, що інцидент стався після того, як колишня співробітниця компанії Френсіс Хауген дала інтерв’ю, в якому розповіла, що соцмережа нібито ігнорує контент, який розпалює ненависть, для того, щоб отримати більший прибуток. Перепалки в мережі, за її словами, змушують користувачів, проводити в ній більше часу.

Збої у інших соцмереж і сервісів

Водночас у Німеччині впали не тільки Facebook, WhatsApp і Instagram, але й провідні телеком-провайдери. Також були скарги на збої у Twitter, Google, Telegram, Zoom, Viber, «ВКонтакте», TikTok, Amazon, Netflix, Steam і PlayStation.

 

Крім того, перебої спостерігалися у американських веб-сервісів, банків, авіакомпаній і найбільших стільникових операторів AT&T, Verizon, T-Mobile.

Збій у TikTok.
Збій у Telegram.
 
Збій у Twitter.
Збій у Google.
Збій у роботі "ВКонтакте".
 

У цей же день збій було зафіксовано у месенджері Telegram. Він також був глобальним.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий