«Не Росія врятувала Казахстан, кланятися в ноги не будемо»: Токаєв знову поставив на місце Путіна. Відео

«Не Росія врятувала Казахстан, кланятися в ноги не будемо»: Токаєв знову поставив на місце Путіна. Відео

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв знову поставив на місце російського диктатора Володимира Путіна. Після відмови Казахстану визнавати створені Росією на українському Донбасі проксі-держави «ДНР» і «ЛНР», Токаєв заявив, що «деякі особи» в Росії помиляються, коли думають, що Казахстан «кланятиметься їм у ноги» після протестів у січні 2022 року.
Росія неправомірно ставить собі в заслуги «порятунок Казахстану», обмежений контингент у країну тоді вводила ОДКБ, в якій РФ — лише один з учасників. Різку заяву Токаєв зробив під час інтерв’ю, особливої пікантності їй додало те, що вона прозвучала в ефірі кремлівського каналу «Росія 24».


Токаєв знову поставив Путіна на місце, цього разу – в ефірі кремлівського державного каналу

Токаєв вкотре поставив на місце Путіна, котрий вважає, що Казахстан перед ним у боргу — і тепер зобов’язаний виконувати всі забаганки російського диктатора.

«Я виступав у Москві, говорив про те, що вперше за 30 років ОДКБ якимось чином проявила себе, спрямувавши обмежений контингент до Казахстану. Причому, наголошую, не Росія, а Організація договору про колективну безпеку. У Росії деякі особи перевертають усю цю ситуацію, стверджуючи, що, мовляв, «Росія врятувала Казахстан», а Казахстан тепер має вічно служити та кланятися в ноги Росії. Я вважаю, що це абсолютно невиправдані міркування, далекі від реальності. Саме ОДКБ, де Казахстан є активним учасником», — зазначив Токаєв.У Казахстані не вважають, що чимось зобов'язані Росії

Поки російський пропагандист сидів, онімівши від почутого, Токаєв продовжив свою промову і назвав заяви, що звучать від представників правлячої верхівки Росії, «довільними вигадками».

«Раніше ця організація займалася проведенням самітів, підписанням декларацій, заяв. Тобто організація проявила себе досить ефективно, я вважаю. З іншого боку, і політизувати всю цю ситуацію в жодному разі не можна. І тим більше — висловлювати різні вигадки з цього приводу. Тим більше, ми від самого початку домовилися про те, що контингент не братиме участі в силових діях. І справді, жодного пострілу не було зроблено з боку обмеженого контингенту ОДКБ. І вони тут знаходилися не більше десяти днів», — заявив президент Казахстану.

Ця заява – вже не перший «удар у спину» Путіну від Казахстану. 15 червня, у ході Петербурзького міжнародного економічного форуму, Токаєв повідомив, що Казахстан приєднався до санкцій проти Російської Федерації. і заявив про готовність їх дотримуватися. Хоча від союзницьких відносин з Росією держава поки що не відмовилася, однак, як зазначив Токаєв, Казахстан не готовий звалювати на себе тягар вторинних санкцій через Путіна.

А через два дні, в рамках того ж заходу, Токаєв, дивлячись у вічі Путіну, заявив, що Казахстан вважає «ЛНР» та «ДНР» квазідержавами — і не планує визнавати «незалежність» цих утворень.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий