Небезпечний челендж у TikTok: чому підлітки ковтають капсули з мийними засобами

Небезпечний челендж у TikTok: чому підлітки ковтають капсули з мийними засобами

Внаслідок цього вони отримують опіки ротової порожнини, стравоходу.
У популярному серед дітей і підлітків застосунку TikTok знову з’явився «Пуд-челендж», суть якого полягає в тому, щоб з’їсти подушечку з гелем для прання на камеру й опублікувати. Так, діти ковтають порошкові капсули, а потім опиняються в лікарні з важкими опіками.


Як вберегти від небезпечних розваг дітей — розповіли у Сніданку з 1+1.

«Підлітки на камеру, спір чи заради цікавості ковтають капсули з мийними засобами. Щомісяця до лікарні госпіталізуються 15-20 дітей, які випили агресивну речовину» — таку статистику опублікували на сторінці Всеукраїнської спілки парамедиків.Голова цієї спілки Ярослав Вус каже, що серед підлітків повернувся тренд знімання відео, на якому ковтають капсули для прання. Дітей до лікарень шпиталізують з опіками. «Опіки ротової порожнини, стравоходу, шлунково-кишково тракту. Таке враження, ніби печія. Коли люди починають запивати водою, пече стравохід. Інколи виникає блювання. Найгірше в цьому те, що оппечений стравохід набрякає, а коли заживає, то стає набагато вужчим. Коли він стає набагато вужчим, то людина потім не може нормально їсти», — розповів лікар.

За словами медика, що під час перших таких симптомах потрібно їхати до найближчої лікарні, а не намагатися промити шлунок самотужки. Біль дуже сильний, тому діти не можуть приховати того, що зробили.

Так званий «Пудс-челлендж» був популярний у TikTok ще у 2018 році. Потім тренд минув, але він знову повертається.

У сімейної психологині Анастасії Тарасової двоє дітей. Старшій доньці дев’ять років і вона активна користувачка TikTok. «Якщо вона чогось не розуміє, то підходить і запитує Їй ніхто не забороняє дивитись, знімати, брати в чомусь якусь активну участь — це тренд, це спілкування між однолітками», — каже спеціалістка.

За її словами, важливо побудувати довірливі стосунки, щоб не допустити участі в таких челенджах. «Ніколи в світі дитина не зробить шкоду. Вона робить тому, що це хайп: її покажуть по телевізору, їх покажуть всі однолітки і скажуть: «Вааау». Дитина каже іншими словами: «Зверніть увагу»», — наголошує Анастасія Тарасова.

Щоб не допустити небезпечного розвитку сценарію, потрібно правильно спілкуватися зі своїми дітьми. Наприклад, походів у кіно раз на тиждень і подарунків може бути недостатньо. Якщо ви побудуєте близькі стосунки, то між вами буде довіра — це найголовніше в будь-якому спілкуванні, каже Анастасія.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий