Окупанти блокують Харків і намагаються прорвати оборону ЗСУ, щоб піти у наступ на Донбасі – Генштаб

Окупанти блокують Харків і намагаються прорвати оборону ЗСУ, щоб піти у наступ на Донбасі – Генштаб

Російські окупанти продовжують блокування Харкова та здійснюють артилерійські обстріли. Також ворог основні зусилля зосереджує на підготовці наступу на сході України.
Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ на ранок 7 квітня. Усього противник веде активні дії на чотирьох напрямках.


  • Так, зазначається, що Російська Федерація продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти нашої держави. Основні зусилля окупанти зосереджують на підготовці до наступальної операції на сході України, метою якої є встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей.
  • Ворог продовжує активні дії на Слобожанському, Донецькому, Південнобузькому та Таврійському напрямках.
  • На Слобожанському напрямку противник і надалі блокує місто Харків та здійснює артилерійські обстріли.
  • На Донецькому і Таврійському напрямках ворог продовжує артилерійські обстріли населеного пункту Попасна. Його мета – завдання вогневого ураження підрозділам Збройних сил України та відновлення наступу на Рубіжне, Нижнє і Новобахмутівку. Також окупанти безуспішно намагалися прорвати оборону підрозділів наших військ в районі населеного пункту Новотошківське.
  • На Південнобузькому напрямку ворог здійснює оборону раніше зайнятих рубежів, вживає заходів з відновлення боєздатності своїх підрозділів. Продовжує проводити жорсткі фільтраційні заходи на тимчасово зайнятих територіях Херсонської області.
  • Частина виведених російських підрозділів розміщується у наметових містечках на території низки областей РФ, що межують з Україною. Військовослужбовці відмовляються брати участь у подальших бойових діях на території України, а морально-психологічний стан зазначеного особового складу низький та має тенденцію до погіршення.
  • Командування ЗС РФ продовжує пошуки можливостей розв’язання проблемного питання поповнення людськими ресурсами своїх підрозділів. Російські військові комісаріати активізували роботу з військовозобов’язаними, які були звільнені з військової служби після 2012 року та мають військово-облікові спеціальності водія, механіка-водія, розвідника, а також молодших командирів. Офіційною причиною виклику до військкоматів є проведення зборів з підготовки за зазначеними військовими спеціальностями терміном на три місяці. Також на території так званої придністровсько-молдовської республіки проводиться відповідна агітаційна робота з населенням, що має російське громадянство.
  • Окупанти продовжують проводити насильницькі дії стосовно цивільного населення на тимчасово зайнятих територіях. Здійснюють примусове вивезення населення міста Маріуполя в тимчасово окуповані райони Донецької області.
  • Угруповання Повітряних сил ЗСУ за попередню добу уразили три повітряні цілі: крилату ракету, БПЛА та бойовий літак. Також українська авіація продовжувала завдавати ракетно-бомбові удари по військах окупантів.
Зведення Генштабу ЗСУ на ранок 7 квітня.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий