Главная / Новости / Экономика / Оточення Зеленського розірвало контракт «Кварталу 95» з Росією: подробиці

Оточення Зеленського розірвало контракт «Кварталу 95» з Росією: подробиці

Російська медіакомпанія «Грин Филмс», яка через кіпрську фірму належить соратникам президента Володимира Зеленського, повернула отримані з бюджету Росії кошти на фінансування кінострічки «Вниз».

Про це заявляють журналісти програми «Схеми».У час президентських виборів журналісти з проекту «Схеми» виявили, що у тоді іще кандидата Володимира Зеленського і його партнерів по «Кварталу» є три компанії, які заробляють в Росії. При чому у двох із них бізнес у країні-агресорі йде йде так собі —  «Вайсберг Пикчерс» і «Платінумфільм» не мають великих прибутків. А от третя компанія – «Грін Филмс» з моменту початку вторгнення Росії в Україну заробила близько 350 млн грн.

Читайте также   В Украине сильно подорожал популярный овощ: цена подскочила в два раза

Серед іншого було встановлено, що російський бізнес Зеленського і Ко не лише успішно працює на території країни-агресора, а й отримує держфінансування з бюджету Росії. Зокрема, на створення фільму «Вниз» федеральна казна виділила компанії «Грін Филмс» 35 млн рублів.

Тепер же журналісти «Схем» з’ясували, що всі гроші були повернуті в бюджет Росії. Згідно з даними Єдиного порталу бюджетної системи РФ, 4 квітня 2019 року Мінкульт Росії і ТОВ «Грін Филмс» склали додаткову угоду, згідно з якою угода від 25 жовтня 2017 року про фінансування фільму «Вниз» з бюджету Росії розривається.

Читайте также   В Украине запустят рынок земли с 1 июля: кто и как сможет купить

У документі сказано, що «Грін Филмс» 19 лютого 2019 року повернула отримані від Мінкульру РФ 35 млн рублів (близько 16 млн грн), а також зобов’язується виплатити російському відомству 3 млн 160 тис. рублів як відсотки за «користування засобами федерального бюджету».

До слова, згідно з даними журналістів проекту «Схеми», засновником всіх трьох компаній є кіпрська Green Family Ltd, бенефіціарами якої були Андрій Яковлєв, брати Сергій і Борис Шефір, Володимир Зеленський і компаньйон Ігоря Коломойського Тимур Міндіч.

Після оприлюднення цієї інформації журналістами, Володимир Зеленський відмовився від своєї частки в кіпрській компанії на користь Андрія Яковлєва.

Варто зазначити, що незважаючи на обіцянки, Петро Порошенко так і не продав Roshen.
Юристи президента стверджують, що він передав свій бізнес у «сліпий траст», але жодних документів, що підтверджують таку передачу і її умови, так і не було оприлюднено.

Як стверджують журналісти Слідства.Інфо, згідно з офіційними реєстрами компаній, Петро Порошенко досі залишається бенефіціарним власником Roshen.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий