Папу не обрали: із комина Сикстинської капели у Ватикані пішов чорний дим

Папу не обрали: із комина Сикстинської капели у Ватикані пішов чорний дим

Із комина Сикстинської капели у Ватикані пішов чорний дим, що означає, що наразі Папу Римського ще не обрали.

Сьогодні, 7 травня у Сикстинській капелі у Ватикані розпочався конклав, у результаті якого буде обрано 267-го Папу Римського. Після публічної меси в базиліці Святого Петра кардинали увійшли до капели, де і відбуватимуться їхні обговорення і таємні голосування за наступного очільника католицької церкви.




Відповідно до процедури, сьогодні відбулось перше голосування кардиналів і вже сталі відомі його результати. Близько 22:00 за Київським часом, із комина Сикстинської капели пішов чорний дим, що означає, що наразі нового Папу ще не обрали.


Відомо, що сьогодні могло відбутись лише одне голосування, натомість вже завтра кардинали зможуть голосувати до чотирьох разів на день: двічі вранці та двічі ввечері. Попередньо у Ватикані повідомляють, що результати виборів Папи будуть відомими завтра після 11:30 та після 13:00, а також після 18:30 та 20:00 ввечері за київським часом.

Для того, аби бути обраним новим понтифіком кардинал повинен здобути дві третини голосів. Оскільки у цьогорічному конклаві голосують 133 учасники, то майбутньому Папі слід отримати мінімум 89 голосів. До речі, серед кардиналів є також і українець — 45-річний єпископ Української греко-католицької церкви в Австралії Микола Бичок, який народився в Тернополі. Він є наймолодший кардиналом у конклаві.



Як наголошують у Ватикані, вже чимало століть нового Папу не обирали одразу після першого голосування. Середня тривалість останніх 10 конклавів становила близько трьох днів, і жоден з них не тривав більше ніж п’ять днів. Конклав у 2013 році, у результаті якого було обрано Папу Римського Франциска, був одним із найкоротших і тривав лише два дні.

Важливо, що якщо протягом перших трьох днів конклаву жодного кандидата не обрали понтифіком, то голосування призупиняється на день молитви, обговорень та короткого духовного наставлення старшого кардинала. Після цього голосування відновлюють.

“Якщо після 21 голосування Папу все ще не обрано, робиться остання пауза для молитви, діалогу та роздумів. На цьому етапі голосування продовжується, але кардинали можуть обрати лише між двома кандидатами, які отримали найбільше голосів у попередньому турі. Навіть тоді потрібна більшість у дві третини голосів, і двом цим кандидатам не дозволяється голосувати”, – зазначає Vaticannews.

Під час голосування кожен із кардиналів отримує бюлетень, у якому від руки записує ім’я обраного кандидата. Як повідомляє Vaticannews, кожен бюлетень має прямокутну форму, у верхній частині якої зазначено латинський вираз – “Eligo in Summum Pontificem” (“Я обираю верховним понтифіком”). Натомість нижня частина бюлетеня залишається порожньою для запису імені.

Після запису імен, кожен кардинал у порядку старшинства кладе бюлетень до спеціальної чаші перед вівтарем. Перший член комісії, яка перевіряє голоси, змішує чашу для змішування бюлетенів та відповідного збереження таємниці голосування. Після цього відбувається підрахунок голосів та прошивання бюлетенів. Один з членів комісії проколює аркуші голкою через слово “Eligo” (“вибираю”) та зв’язує ниткою.

Прошиті бюлетені спалюють, а завдяки спеціальній печі, яку встановили у Сикстинській капелі весь світ ззовні дізнається про результати голосування. Щоразу коли з комина йтиме чорний дим, це сигналізуватиме, що Папу наразі не обрали. Натомість позитивний результат голосування знаменуватиме білий дим з комина та дзвін дзвонів.

Нагадаємо, що 21 квітня стало відомо про смерть Папи Римського Франциска, у миру Хорхе Маріо Берґольйо. Він був 266-м Папою Римським і став першим понтифіком з Латинської Америки та першим єзуїтом на папському престолі.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий