Парад нововведень: чого чекати українцям від літа 2018

Парад нововведень: чого чекати українцям від літа 2018

Вже цього літа в Україні планують ухвалити важливі нововведення: старт Антикорупційного суду, фінансування лікарень по-новому та перерахунок тарифів.
Як ці зміни вплинуть на життя простих українців, розповіли українські журналісти.


Медицину фінансуватимуть по-новому

З 1 липня лікарні почнуть переходити на новий механізм фінансування. Так, якщо раніше гроші з бюджету отримували на «койко-місце», тепер гроші будуть давати на кожного пацієнта. Українці, які не прийдуть до лікарні і не підпишуть декларацію зі своїм лікарем, потраплять в «червоний список». На них виділять всього 240 грн. У той же час на молодого українця дадуть 370 грн/рік, на підлітка – 814 грн, на старого – 740 грн, а на дитину до 5 років – 1480 грн.
Подорожчання комуналки
У червні в Україні можуть подорожчати газ, гаряча вода і тепло. Так, Кабінет міністрів повинен переглянути тариф на блакитне паливо. Згідно з одним із сценаріїв, газ може вирости в ціні на 65%. В результаті гаряча вода і тепло можуть подорожчати приблизно на 45%.

Новий курс долара

Цього літа в Україні може рекордно опуститися курс долара. Так, якщо зараз вартість американської валюти наближається до позначки в 26 грн/$, то вже влітку долар може подешевшати до 25 грн. З таким твердженням погоджуються і опитані банкіри та експерти валютного ринку. Приміром, у Forex Club вважають, що мінімальний курс долара влітку може досягти позначки в 25 грн, максимальна – 26,5 грн. Такий прогноз озвучили й аналітики «Альпарі».

Соціальні стандарти перерахують

Мінімальну пенсію в липні підвищать з 1373 до 1435 грн. Таке підвищення торкнеться близько мільйона українців (ті, хто зараз отримує менше 1435 грн). Ті українці, які виконали вимогу щодо стажу, вже зараз отримують пенсію у розмірі не нижче 40% від мінімальної зарплати. На даний момент це 1489 грн. Також підвищать і загальний показник прожиткового мінімуму – з 1700 до 1777 грн.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий