Переговори щодо Донбасу просунуться, Україну поважають: підсумки зустрічі Макрона та Зеленського

Переговори щодо Донбасу просунуться, Україну поважають: підсумки зустрічі Макрона та Зеленського

У вівторок, 8 лютого, в Україну з офіційним візитом приїхав президент Франції Еммануель Макрон. Він зустрівся з главою держави Володимиром Зеленським, щоб обговорити політичну кризу та ескалацію на українсько-російському кордоні.
Варто зазначити, що візит Макрона став першим приїздом французького президента до України за останні 24 роки. Попередній візит президента Франції відбувся 1998 року. Тоді біля керма держави стояв Жак Ширак.


Переговори президентів відбувалися у Маріїнському палаці. OBOZREVATEL стежив за головною політичною подією цього дня онлайн і зібрав головні підсумки зустрічі.

Франція продовжить бути посередником, а «Мінськ» слід виконуватиЕммануель Макрон пообіцяв, що Франція, як і раніше, виступатиме у ролі посередника у врегулюванні війни на Донбасі. Він висловив сподівання, що деескалація розпочнеться найближчими місяцями, що забезпечить мир у регіоні.

Політик додав, що візит спочатку до Москви, а потім до Києва зарядили його впевненістю в тому, що буде ухвалено «конкретні практичні рішення» і конфлікт буде завершено.

Макрон заявив, що почув від Зеленського про готовність України виконувати Мінські домовленості. Він також повідомив, що обговорював це питання і з главою РФ Володимиром Путіним. Французький лідер наголосив, що саме виконання «Мінська» може гарантувати довгостроковий мир на Донбасі.

Саміт у «нормандському форматі»

Президент України Володимир Зеленський у свою чергу сказав, що розраховує на проведення «нормандського» саміту України, Франції, Росії та Німеччини найближчим часом.

«У нас є спільне бачення загрози, що нависла над Україною», – сказав він Макрону.

Додамо, що, за словами Зеленського, нова зустріч політичних радників лідерів «нормандської четвірки» відбудеться вже найближчими днями у Берліні.

Потрібно зробити все, щоб уникнути війни

Через загрозу вторгнення Росії в Україну в Європі склалася критична ситуація з безпекою, яка потребує всіх лідерів відповідальності.

Макрон вважає, що його зустріч із Зеленським може стати поштовхом до деескалації, яка потрібна, щоб зміцнити безпеку та стабільність у всій Європі.

Світ поважає Україну за її «холоднокровність»

Макрон нагадав, що у світової спільноти викликають повагу «холоднокровність України та українського народу», яку ми зберігаємо, незважаючи на скупчення військ РФ біля українських кордонів.

«Зеленський все-таки холоднокровний. Він холоднокровно поводиться і це треба вітати», – зауважив раніше Макрон.

При цьому він сказав, що «єдиний шлях» деескалації біля кордонів – дипломатія.

Обіцянка Путіна щодо ескалації

Макрон після зустрічі з Путіним розповів, що глава держави-агресора запевнив його, що він не буде ініціатором ескалації. Він вважає, що така заява російського лідера важлива в ситуації, що склалася.

Водночас, на думку президента Франції, до його слів варто ставитися з помірним оптимізмом, адже Росія, як і раніше, ніяк не пояснила перекидання своїх військ до кордонів України.

Головні заяви Зеленського:

  • Найближчим часом відбудеться зустріч у «нормандському форматі»;
  • Президент відповів главі РФ Володимиру Путіну на саркастичне висловлювання про Україну у розрізі виконання Мінських угод;
  • Франція та Україна мають спільне бачення загроз та викликів для двох країн та Європи в цілому;
  • Міжнародна підтримка України є виграшною для європейського континенту;
  • Країни підписали договір щодо реформування оборонно-промислового комплексу України.

Основні заяви Макрона:

  • Лідер Франції вважає, що «єдиний шлях» деескалації біля кордонів України – дипломатія;
  • Політик відзначив холоднокровну поведінку Зеленського в ситуації, що склалася;
  • Макрон заявив, що обговорив виконання Мінських угод щодо врегулювання війни на Донеччині з президентом РФ;
  • Він зазначив, що Франція виконує роль посередника у вирішенні конфлікту на сході України;
  • Президент переконався, що Україна готова виконувати Мінські угоди.

Спільна пресконференція президента України та президента Франції:

Примітно, що 7 лютого Макрон здійснив візит до Москви, де із президентом РФ Володимиром Путіним провів майже шестигодинні переговори. Політики, зокрема, обговорювали ситуацію навколо України.

Як Макрон спілкувався із Зеленським та Путіним.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий