Підтримка США та вступ до НАТО: про що говорили Байден та Зеленський

Підтримка США та вступ до НАТО: про що говорили Байден та Зеленський

У четвер, 9 грудня, відбулася телефонна розмова між українським президентом Володимиром Зеленським та главою США Джо Байденом. Переговори лідерів держав тривали майже півтори години.


Розмова була «конструктивною й відвертою», розповів глава Офісу президента Андрій Єрмак в ефірі програми «Право на владу«. Основними темами переговорів були результати онлайн-зустрічі Байдена з Путіним щодо зосередження російських військ біля кордону України і неприпустимості впливу Росії на рішення щодо приєднання нашої держави до НАТО.Що Байден сказав Зеленському:

  • США з партнерами готові до безпрецедентних санкцій проти РФ у разі вторгнення в Україну;
  • рішення щодо вступу до НАТО – це рішення тільки українського народу і країн-членів НАТО;
  • будь-які перемовини й рішення, які стосуються України, не можуть бути без України;
  • США нададуть Україні всю необхідну допомогу для того, щоб країна могла дати відсіч у будь-який час.

За словами Єрмака, Байден привітав українського президента з прогресом у проведенні реформ. Зокрема він наголосив на проведенні судової реформи. «І ми вже бачимо показовий сигнал від США щодо санкцій проти Тупицького (ексглави КСУ)», – зазначив глава ОП.
«Байден сказав Зеленському: я впевнений, що у вас є можливості і я вірю, що ви зможете зробити те, що до вас не робив ніхто. Я маю особливе ставлення до вашої країни. Я її дуже люблю, я її дуже поважаю і знаю. І я вірю в її успіх», – сказав Єрмак.

Крім того, за словами голови ОП, США вирішили бути активним учасником процесу врегулювання ситуації на Донбасі, це може бути паралельно з «нормандським» форматом.

Єрмак також анонсував, що після 13 грудня Зеленський у Брюсселі може зустрітися із президентом Франції та новим канцлером Німеччини.

«Під час розмови мова не йшла про будь-які компроміси, які не відповідають інтересам України. Факт розмови Байдена і Путіна і ті домовленості, які були досягнуті, дає надію на те, що цей діалог і долучення до нього України є продовженням ідеї безпекової ситуації на європейському континенті», – зазначив політик.

Водночас на своїй сторінці у Twitter Зеленський розповів, що під час півторагодинної розмови Байден поінформував його про свої переговори з Путіним.

Володимир Зеленський

«Ми також обговорили можливі формати врегулювання конфлікту на Донбасі та торкнулися курсу внутрішніх реформ в Україні», – сказано у повідомленні політика.

 


Водночас у Держдепі США заявили, що Байден не укладав із Росією жодних угод і не робив жодних поступок. Також наголошується, що Байден не обговорював із Путіним питання про межі України.

Нагадаємо: діалог двох правителів пройшов, як і було заявлено, відразу після відеоконференції самого Байдена та президента Росії Володимира Путіна. Україна була одним із ключових питань у цих переговорах.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий